تعداد بازدید : ۳۳۰
کد خبر : ۲۲۹۹۴۷
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
با نگاهی به عملکرد بانک دی در ۹ ماه گذشته می‌توان دریافت، ایجاد تغییرات محسوس نگرشی، عملیاتی و استراتژیک در این بانک منتج به حصول دستاورد‌های چشمگیری در حوزه‌های گوناگون بانک شده است.

به گزارش بورس نیوز، هیئت مدیره بانک با بازنگری در فرآیند‌ها و پیاده سازی ایده‌های استراتژیک و عملیاتی جدید و پایبندی به برنامه‌های اعلام شده، موفق به ایجاد بهبود در شاخص‌های عملیاتی بانک و خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت شد تا برگ زرینی از تقویم دی در فصلی نو ورق بخورد.
بر اساس این گزارش، روند فعالیت بانک دی در ۹ ماه گذشته، حرکت هدفمند و پیوسته آن در مسیر پیشرفت و بهبود را به تصویر می‌کشد، حرکتی که از آغازین روز‌های فعالیت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره با اصلاح ساختار‌های درآمدی، هزینه‌ای و افزایش بهره وری، پرشتاب آغاز شد و در ادامه با تعیین اولویت‌های سیاست‌های اعتباری و اصلاح ساختار سازمانی روند مطلوبی در پیش گرفت.
همچنین هدف گذاری و تعریف برنامه عملیاتی برای شعب با شناسایی ۵ حوزه استراتژیک سودآوری، سهم بازار، مدیریت بهینه مصارف و مطالبات، ارتقای سطح درآمد‌ها و ارتقای سطح بانکداری الکترونیک هم راستا با اخذ مجوز فعالیت ۱۱ شعبه بانک و مجوز مرحله سوم فعالیت ارزی از بانک مرکزی حرکت در مسیر اهداف را تسهیل کرد و شتاب بیشتری بخشید.
نیاز سنجی و طراحی بسته‌های متنوع اعتباری و استقبال مشتریان از آن‌ها سبب شد بانک دی سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد و دی محل رجوع بسیاری از صاحبان کسب و کار‌ها در دوره دشوار شیوع ویروس کرونا باشد.
فروش دارایی‌های مازاد، وصول مطالبات غیرجاری، تسویه اضافه برداشت بانک مرکزی، افزایش سرمایه از محل آورده نقدی، مطالبات و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و نیز واگذاری سهام شرکت‌های گروه از جمله اقدامات بانک دی برای خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت و بهبود نسبت کفایت سرمایه به منظور افزایش توانگری بانک د ارائه خدمات پولی و بانکی بوده است.
افزایش ۸۸۷ درصدی سود سرمایه گذاری ها، افزایش ۵۲۱ درصدی درآمد‌های عملیاتی، کسب سود خالص ۴۵۰۰۰ میلیارد ریالی، افزایش ۲۲ درصدی منابع و کاهش چشمگیر قیمت تمام شده پول تنها گوشه‌ای از مهم‌ترین دستاورد‌های مجموعه بانک دی در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۹ است که بی شک زمینه دستیابی به وضعیت پایدار و آینده‌ای درخشان را برای بانک دی ترسیم می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "ددام" فقط ۲۵ درصد افزایش یافت

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "فجر" از ابتدای تیرماه

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"ثعتما" سرمایه را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار شد.

"غمینو" ۶۰ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت صنایع غذایی مینو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: