تعداد بازدید : ۴۹۰
کد خبر : ۲۳۰۰۷۲
۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

 

در این گروه صرف نظر از "دلقما" که بالاترین رشد سودآوری را داشته است "دکیمی" با ۳۶۸ درصد و "درهآور" با ۳۰۱ درصد و "دسبحان" با ۲۸۲ درصد بیشترین رشد سود در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه اول سال را داشته است. همچنین بیشترین رشد سود طی شش ماهه سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته مربوط به "درهآور" با ۴۴۴ درصد افزایش و دتولید با ۲۸۳ درصد و  دتماد با ۲۳۹ درصد رشد می باشد. در بین شرکت های این گروه "دسبحان"، "دتماد" و "درهآور" دارای بالاترین حاشیه سود عملیاتی بوده و "دلقما"، "دکوثر" و "دامین" نیز کمترین P/E را در بین گروه دارد.

علت اصلی افزایش سود سه ماهه دوم دکیمی عمدتا به دلیل رشد ۵۶ درصدی فروش تابستان و همچنین سود درآمد سرمایه‌گذاری‌ها می باشد. در "درهآور" نیز افزایش سود عمدتا به دلیل رشد ۶۶ درصدی فروش در سه ماهه تابستان و کاهش بهاى تمام شده طی این فصل بوده است. همچنین در دلقما حدودا ۹۸ درصد از سود شرکت از محل درآمدهای غیرعملیاتی در سه ماهه دوم بوده است و سبب رشد سود شش ماهه شرکت شده است. علت اصلی کاهش سود "دکوثر" نیز افزایش ۳۷ درصدی هزينه‏‌هاى مالى نسبت به فصل بهار بوده است./بنیاد سهم

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.