تعداد بازدید : ۱۰۴۸۹
کد خبر : ۲۳۰۰۷۹
سایه کروناویروس بر درآمد‌های عملیاتی این شرکت؛
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
به نظر می‌رسد پس از چند سال رشد چشمگیر سودآوری، اکنون شاهد توقف و افت سودآوری این شرکت هستیم.

شناسایی سود غیر عملیاتی مانع از تعدیل منفی سنگین

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شاید صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی نشده شرکت آسان پرداخت بخش عمده‌ای از کاهش بیش از ۶۰درصدی قیمت هر سهم این شرکت را در ماه‌های اخیر توجیه کند و بی شک افت ۳۵درصدی سود ناخالص و بیش از ۴۰درصدی درآمد‌های عملیاتی مهم‌ترین دغدغه سهامداران این شرکت در ماه‌های آتی خواهد بود.

همانگونه که در گزارش‌های پیش از این هم پیش‌بینی می‌شد، رشد بهای تمام شده و شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار دادن درآمد‌های ماه‌های انتهایی سال مالی ۱۳۹۸، بالاخره تاثیرات منفی خود را بر صورت‌های مالی شرکت‌های پرداخت الکترونیک نمایان کرد.

شرکت آسان پرداخت پرشین که اتفاقا یکی از شرکت‌های پیشروی صنعت پرداخت الکترونیک کشور نیز به حساب می‌آید، در جدیدترین صورت‌های مالی منتشر شده خود خبر از ادامه تعدیل منفی درآمد‌های عملیاتی داد و به نظر می‌رسد پس از چند سال رشد چشمگیر سودآوری، اکنون شاهد توقف و افت سودآوری این شرکت هستیم.

شناسایی سود غیر عملیاتی مانع از تعدیل منفی سنگین

بر اساس گزارش عملکرد سالیانه حسابرسی منتشر شده شرکت آسان پرداخت، این شرکت علیرغم ثبت افزایش درآمد‌های ناشی از کارمزد تراکنش شاپرکی (که بخشی از آن هم به دلیل رشد نرخ تورم و افزایش قیمت کالاهاست)، کاهش درآمد‌های محسوسی در سرفصل پشتیبانی دستگاه‌های پوز بانکی (اجاره دریافتی از بانک‌ها) به ثبت رسانده که از جمله موارد نگران کننده صورت‌های مالی این شرکت نیز به شمار می‌رود.

شناسایی سود غیر عملیاتی مانع از تعدیل منفی سنگین

از دیگر موارد قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت عدم اشاره به ریز درآمد‌های ۷۲۵ میلیارد ریالی سرفصل سایر درآمد‌های غیرعملیاتی بوده که بیش از ۴۸درصد از سود خالص شرکت را تشکیل داده که البته از مهم‌ترین و شاید مهمترین مورد صورت‌های مالی ۶ماهه نیز است.

همچنین پیش‌بینی رشد بیش از ۱۶۰درصدی هزینه‌های سربار شرکت در ۶ ماهه دوم سال مالی ۱۳۹۹ از دیگر مواردی بوده که شناسایی پایین‌تر از واقعیت هزینه‌ها را به ذهن خواننده متواتر می‌سازد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
این سهم دو سهامدار عمده بنام منصوری و شهیدی دارد که مدیران شرکت هم هستند. اینها ماههاست که با کلاه برداری از سهامداران خرد نوسان میگیرند و ضررهای زیادی به سهامداران خرد تحمیل کرده اند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.