تعداد بازدید : ۸۵۲
کد خبر : ۲۳۰۴۱۷
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
راهکار برون رفت از بحران در صنعت خودرو، داشتن تراز ارزی مثبت در خودروسازان و قطعه سازان است که به راحتی بدست نمی‌آید، ولی با برنامه ریزی بلند مدت، ایجاد تنوع محصول و افزایش تولید قابل دسترسی است. همچنین می‌توان در این خصوص در سطح وسیع به صادرات قطعاتی که دارای مزیت نسبی در ایران هستند، پرداخت و راه رسیدن به صادرات نیز ایجاد مشوق‌های قابل ملاحظه و برداشتن موانع تولید از سر راه قطعه سازان بخش خصوصی است.

به گزارش بورس نیوز،اگرچه گزاره‌ی "اگر صادرات داشته باشیم کیفیت محصولات افزایش خواهد یافت" صحیح است، ولی در فاز نخست نباید برای توسعه کیفیت محصولاتمان منتظر صادرات باشیم، چرا که مردم ما از همه بیشتر لیاقت محصول باکیفیت را دارند. کیفیت با دانش فنی و کار گروهی خوب شروع می‌شود و با کسب مهارت لازم و سیستماتیک به تدریج خود را در رضایت محصولات توسط مردم نشان می‌دهد و در نتیجه محصولی که در داخل به مقبولیت برسد، به طور حتم قابلیت صادرات را هم دارد که برای اثبات این ادعا می‌توان از برخی تولیدات که هم اکنون در سطح نسبتا وسیع به کشور‌های همسایه صادرات می‌شوند، نام برد.
در حال حاضر تیم‌های مهندسی و کیفیت خودروسازان نیاز به یک خانه تکانی جدی دارند، چرا که همواره نزد آن‌ها کمیت از اهمیت بیشتری نسبت به کیفیت برخوردار و این خود مشکل بزرگی است که به آسانی قابل حل نمی‌باشد. خودروسازان بیشتر به فکر افزایش تولید خودرو جهت کسب رضایت مسوولین هستند و در این بین کیفیت که رکن مهمتری محسوب می‌شود، مفقود مانده است؛ در حالی که تجربیات سال‌های گذشته ثابت کرده مصرف کنندگان نهایی حاضرند برای محصول با کیفیت هزینه بیشتری هم بدهند که به عنوان مثال می‌توان از کیفیت خوب خودروی تندر در سال‌های گذشته نام برد و بنابراین عرضه خودرو بدون توجه به کیفیت، صنعت خودرو را به سمت جلو و صادرات سوق نخواهد داد.
در آخر پیشنهاد می‌شود برای محدود سازی مشکل کیفی خودرو در کوتاه مدت، هیات منصفه‌ای متشکل از نمایندگان قطعه سازان در تشکل‌های واقعی و مسوولین مربوطه بوجود آید تا از قدرت امضا‌های طلایی کاسته و قطعات باکیفیت بدون در نظر داشتن نام و نشان سازنده در محصول نهایی خودروسازان استفاده شود و در بلند مدت با تیمی از نخبگان جوان و بیطرف و با استفاده از دانش و مهارت‌های روز دنیا در قالب استاندارد‌های کیفی و الزامات مربوطه مانند استاندارد IATF و امثال آن نسبت به ارتقا همه جانبه کیفیت در خطوط تولید خودروسازان و قطعه سازان اقدام کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.