تعداد بازدید : ۴۵۵۲
کد خبر : ۲۳۰۷۶۴
افت ارزش معاملات هفتگی به کمتر از ۱۴۰ میلیارد ریال؛
۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
با توجه به رشد قیمت پایه محصولات ناشی از افزایش قیمت ارز در سامانه نیما و همچنین انتظار کاهش قیمت ارز توسط فعالین اقتصادی، شاهد افت سنگین تقاضا برای محصولات ایرالکو بودیم.

افت ارزش معاملات هفتگی به کمتر از ۱۴۰ میلیارد ریال

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت آلومینیوم ایران در هفته منتهی به ۱۴ آبان ماه سال جاری با افت سنگین تقاضا برای محصولات خود مواجه بود. با توجه به رشد قیمت پایه محصولات ناشی از افزایش قیمت ارز در سامانه نیما و همچنین انتظار کاهش قیمت ارز توسط فعالین اقتصادی، شاهد افت سنگین تقاضا برای محصولات ایرالکو بودیم.

در حالی که ۵۰۰ تن بیلت آلومینیوم توسط این شرکت عرضه شده بود، میزان تقاضا برای این محصول صرفا ۲۰ تن بود تا صرفا ۴ درصد از حجم عرضه آن معامله شود. قیمت هر تن از بیلت آلومینیوم به ۵۶۷ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال رسید که نسبت به اخرین نرخ معامله شده قبل از آن که مربوط به هفته پایانی مهر ماه بود افزایش ۷ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین ۲.۳۰۰ تن شمش آلومینیومی توسط این شرکت عرضه شد که در این محصول نیز تقاضای بسیار اندک ۲۴۰ تنی ثبت شد. قیمت هر تن از شمش نیز به ۵۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال رسید که ۶ درصد افزایش را نسبت به دو هفته گذشته نشان می‌دهد.

جمع ارزش معاملات این شرکت در هفته گذشته به ۱۳۸ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریال رسید.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت آلومینیوم ایران ارائه شده است:

افت ارزش معاملات هفتگی به کمتر از ۱۴۰ میلیارد ریال


در جدول زیر روند سه ماهه نرخ دو محصول شمش و بیلت آلومینیوم این شرکت ارائه شده است.

افت ارزش معاملات هفتگی به کمتر از ۱۴۰ میلیارد ریال

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: