تعداد بازدید : ۹۰۱
کد خبر : ۲۳۰۷۶۶
تقاضای صرفا ۳.۸۵۰ تنی برای عرضه ۱۵.۰۰۰ تن شمش فولاد آمد؛
۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
۱۵.۰۰۰ تن تختال این شرکت با نرخ بسیار اندک و کمتر از ۰.۱ درصد رقابتی شد.

تقاضای صرفا ۳.۸۵۰ تنی برای عرضه ۱۵.۰۰۰ تن شمش فولاد شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت فولاد خوزستان در جریان معاملات هفته گذشته بورس کالا با افت سنگین تقاضا مواجه بود.

رشد محسوس قیمت‌ها در هفته‌های اخیر و کاهش بخشی از تقاضای سرمایه‌ای در خصوص این کالا و افزایش سطح انبار تولیدکنندگان در کنار کاهش تورم انتظاری این محصول به علت تحولات سیاسی بین المللی منجر به این شد که عرضه ۱۵ هزار تنی شمش فولاد این شرکت که در هفته‌های گذشته با تقاضا‌هایی حتی تا دو برابر حجم عرضه مواجه می‌شد، صرفا با حضور تقاضای بسیار ضعیف ۳.۸۵۰ تنی همراه باشد.

نرخ این محصول به ۱۰۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال رسید که ۲ درصد بیشتر از نرخ هفته قبل بوده است.

همچنین ۱۵.۰۰۰ تن تختال این شرکت با نرخ بسیار اندک و کمتر از ۰.۱ درصد رقابتی شد و با متوسط قیمت هر تن ۱۰۶ میلیون و ۱۲۰ هزار ریال معامله شد. این نرخ نسبت به هفته گذشته در حدود ۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

جمع ارزش معاملات این شرکت در این هفته به یک هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال رسید و انتظار می‌رود که در صورت بالا ماندن سطح قیمت‌ها همچنان میزان تقاضا با توجه به انتظار کاهش قیمت‌ها و همچنین سطح بالای موجودی انبار بسیاری از تولیدکنندگان همچنان با ضعف تقاضا مواجه باشیم.

در جدول زیر آمار معاملات شمش فولاد شرکت خوزستان ارائه شده است:

تقاضای صرفا ۳.۸۵۰ تنی برای عرضه ۱۵.۰۰۰ تن شمش فولاد شرکت

همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا در ۶ ماه گذشته ارائه شده است. برخلاف برخی از هفته‌های قبل که عرضه‌های قطره چکانی منجر به کاهش ارزش معاملات این شرکت در بورس کالا شده بود، به نظر می‌رسد که در هفته‌های پیش رو و با توجه به اجرای قوانین عرضه در بورس کالا، کاهش ارزش معاملات احتمالی ناشی از افت تقاضا در بازار‌ها باشد.

تقاضای صرفا ۳.۸۵۰ تنی برای عرضه ۱۵.۰۰۰ تن شمش فولاد شرکت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: