کد خبر : ۲۳۰۷۷۷
بورس نیوز بررسی کرد؛
۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
با احتساب خروج ۷۷۳ میلیارد ریال در قالب ابطال واحد‌های سرمایه گذاری از این صندوق‌ها و همچنین بازدهی ۰.۸۳ درصدی منفی آن‌ها در هفته قبل، ارزش صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط به ۲۹ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال رسیده است.
نزول ارزش صندوق های مختلط
به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است. میزان تزریق نقدینگی صورت گرفته طی یک هفته اخیر نیز ارائه شده است.
پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:
نزول ارزش صندوق های مختلط
 ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۳ آبان ۱۳۹۹ به کمتر از ۳۰ هزار میلیارد ریال رسید تا همچنان شاهد کاهش ارزش این صندوق‌های سرمایه گذاری باشیم. با احتساب خروج ۷۷۳ میلیارد ریال در قالب ابطال واحد‌های سرمایه گذاری از این صندوق‌ها و همچنین بازدهی ۰.۸۳ درصدی منفی آن‌ها در هفته قبل، ارزش صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط به ۲۹ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال رسیده است.
 
 بیشترین خروج منابع مالی از دو صندوق تجربه ایرانیان و گوهر نفیس تمدن به ترتیب با ۳۲۵ و ۱۳۰ میلیارد ریال صورت گرفته است. دو صندوق سپهر اندیشه نوین و نواندیشان نیز با جذب ۸۵۷ و ۵۵۸ میلیون ریال تنها صندوق‌هایی بوده اند که در هفته گذشته با خروج منابع مالی مواجه نشده اند.
 
 متوسط بازدهی هفتگی صندوق‌های مختلط در ادامه‌ی روند کاهشی بازدهی بازار سرمایه با ۰.۸۳ درصد بازدهی منفی مواجه بودند. بدترین عملکرد هفتگی مربوط به دو صندوق کارگزاری بانک تجارت و آرمان سپهر آشنا به ترتیب با ۲ و ۱.۶۵ درصد بازدهی منفی بوده است. بهترین عملکرد مثبت نیز مربوط صندوق اسمان خاورمیانه با ۰.۶ درصد بازدهی مثبت و پس از آن مربوط به صندوق توسعه ممتاز با ۰.۵ درصد بازدهی مثبت بوده است.
 
 میانگین بازدهی ماهیانه و سه ماهه‌ی صندوق‌های مختلط به منفی ۷.۳ و منفی ۲۰ درصد رسیده است.
 
 همچنین متوسط بازدهی سالیانه این صندوق‌ها به کمتر از ۱۷۰ درصد رسیده است و در یک سال منتهی به ۱۳ آبان ۱۳۹۹ متوسط بازدهی صندوق‌های مختلط به ۱۶۹ درصد کاهش یافته است. بهترین عملکرد سالیانه همچنان متعلق به صندوق نواندیشان و توسعه پست بانک به ترتیب با ۲۶۰ و ۲۱۵ درصد بازدهی است. بدترین عملکرد سالیانه نیز مربوط به صندوق مشترک کوثر با ۱۱۶ درصد بازدهی و پس از آن مربوط به صندوق گنجینه مهر با ۱۳۰.۳ درصد بازدهی است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: