تعداد بازدید : ۹۷۰
کد خبر : ۲۳۱۱۸۳
ارزش معاملات هفتگی به کمتر از ۴۵ میلیارد ریال رسید؛
۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
نرخ هر تن از شمش آلومینیوم شرکت به ۵۴۸ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال رسید که نسبت به هفته گذشته بیش از ۳ درصد افزایش داشت.

تقاضای نزدیک به صفر محصولات ایرالکو در بورس کالا

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت آلومینیوم ایران در هفته منتهی به ۲۱ آبان ماه سال جاری با ادامه روند افت سنگین تقاضا همراه بود. در حالی که ارزش معاملات هفته گذشته نیز روند بسیار ضعیفی داشت و به ۱۳۸ میلیارد ریال رسیده بود، در این هفته ارزش معاملات به حداقل خود رسید و کل ارزش معاملات این شرکت به ۴۴ میلیارد ریال رسید.

۲.۱۰۰ تن شمش آلومینیوم در این هفته توسط ایرالکو عرضه شد که با توجه به عدم تغییر محسوس نرخ پایه آن با توجه به تحولات و کاهش نرخ ارز در یک هفته اخیر، تنها با تقاضای ۸۰ تن محصول مواجه شد. نرخ هر تن از شمش آلومینیوم شرکت به ۵۴۸ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال رسید که نسبت به هفته گذشته بیش از ۳ درصد افزایش داشت.

مشخص است که نه تنها شاهد کاهش قیمت نبوده ایم بلکه نرخ پایه عرضه ۳ درصد نیز افزایش داشته و به این ترتیب این میزان از تقاضا با توجه به این قیمت منطقی به نظر می‌رسد. همچنین ۲۰۰ تن بیلت توسط این شرکت عرضه شد که با تقاضایی همراه نبود.

به نظر می‌رسد که در هفته آینده صرفا در صورت کاهش محسوس نرخ پایه عرضه می‌توانیم شاهد روند معمول معاملات شرکت باشیم. جمع ارزش معاملات این شرکت در هفته گذشته به ۴۴ میلیارد ریال رسید.

در جدول زیر آمار معاملات محصولات شرکت آلومینیوم ایران ارائه شده است:

تقاضای نزدیک به صفر محصولات ایرالکو در بورس کالا

در جدول زیر روند سه ماهه نرخ دو محصول شمش و بیلت آلومینیوم این شرکت ارائه شده است.

تقاضای نزدیک به صفر محصولات ایرالکو در بورس کالا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: