تعداد بازدید : ۹۹۲
کد خبر : ۲۳۱۱۸۴
ثبت کمترین ارزش معاملات در ۶ ماه گذشته
۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
میزان عرضه کاتد مس در این هفته معادل ۲.۱۰۰ تن بود که با تقاضای بسیار ضعیف ۱۲۰ تنی همراه بود.

تقاضای اندک ۱۲۰ تنی برای ۲.۱۰۰ تن عرضه کاتد مس

 

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس معاملات صورت گرفته در بورس کالا، شرکت صنایع ملی مس ایران در هفته منتهی به بیست و یکم آبان ماه ۱۳۹۹، با ادامه روند کاهش ارزش معاملات مواجه شد و کل ارزش معاملات هفتگی این شرکت در جریان معاملات هفته گذشته بورس کالا به کمتر از ۲۱۷ میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته قبل ۷۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

میزان عرضه کاتد مس در این هفته معادل ۲.۱۰۰ تن بود که با تقاضای بسیار ضعیف ۱۲۰ تنی همراه بود. نرخ معامله شده این محصول که معادل نرخ پایه عرضه بوده  به ۱۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید که ۰.۵ درصد بیشتر از هفته گذشته بوده است.

مشخص است که با توجه به افت قیمت دلار در بازار انتظار فعالین و خریداران کاهش قیمت محسوس محصولات کاتد و مفتول مس در بورس کالا بود که با توجه به رشد قیمت پایه شاهد انصراف بخش اعظم متقاضیان از خرید شده است. به نظر می‌رسد که موجودی انبار متقاضیان در حدی مناسب است که حتی برای چند هفته آتی نیز شاهد روند نزدیک به صفر تقاضا در صورت عدم تغییر محسوس نرخ پایه عرضه باشیم.

جمع ارزش معاملات محصولات شرکت ملی مس ایران در هفته گذشته به ۲۱۷ میلیارد ریال رسید.
در جدول زیر آمار معاملات کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران ارائه شده است:

تقاضای اندک ۱۲۰ تنی برای ۲.۱۰۰ تن عرضه کاتد مس

همچنین در نمودار زیر روند تغییر نرخ فروش کاتد مس این شرکت طی سه ماه اخیر ارائه شده است.

 

همان گونه که در نمودار نیز مشخص است شاهد ثبات نرخ کاتد مس در هفته‌های اخیر هستیم و انتظار می‌رود که روند کاهشی قیمت‌ها از هفته آینده آغاز شود.

تقاضای اندک ۱۲۰ تنی برای ۲.۱۰۰ تن عرضه کاتد مس

همچنین در ادامه نمودار فروش هفتگی این شرکت در بورس کالا طی سه ماه اخیر ارائه شده است. جمع کل ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته سوم آبان به حدود ۱۲۱ هزار میلیارد ریال رسیده است. همان گونه که در نمودار نیز مشخص است شاهد افت سنگین معاملات دو هفته اخیر در مقایسه با چند هفته گذشته هستیم.

تقاضای اندک ۱۲۰ تنی برای ۲.۱۰۰ تن عرضه کاتد مس

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: