کد خبر : ۲۳۱۳۱۷
مدیر امور بودجه و مجامع گروه دارویی برکت در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
با در نظر گرفتن افزایش هزینه های تولید، صنعت دارو امسال افزایش نرخ های بیشتری نسبت به سال قبل دریافت کرده و از ابتدای سال جاری تا کنون نرخ فروش دارو بطور متوسط ۵۰ درصد افزایش داشته است.

پایان طوفان دارویی ها؟

به گزارش بورس نیوز، چند روزی است که شایعه حذف ارز دولتی دارو در فضای مجازی مطرح شده است. ضمن اینکه شنیده ها حاکی از تلاش بعضی شرکت های دارویی برای تولید واکسن کرونا است و سخنگوی سازمان غذا و دارو هم اعلام کرده ۵ واکسن ایرانی در فهرست کاندیداهای واکسن کووید ۱۹ سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته اند که اتفاقا یکی از این واکسن ها که در بالای این فهرست قرار دارد، زیر مجموعه هلدینگ دارویی برکت است. این در حالی است که "برکت" از نیمه مرداد ماه امسال تا کنون، ریزش قیمت تقریبا ۶۸ درصدی داشته است!

علی فلاح پور مدیر امور بودجه و مجامع و نظارت بر شرکت های گروه دارویی برکت در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: هنوز اتفاقی در زمینه حذف ارز دولتی رخ نداده و فعلا تخصیص ارز دولتی به صنعت دارو، برقرار است.

وی افزود: البته صنعت دارو برای تامین بخشی از مواد موثره دارویی از جمله اقلام بسته بندی، از ارز دولتی استفاده نمی کند و به همین علت، افزایش نرخ ارز نیمایی هزینه های تولید دارو را هم تحت تاثیر قرار می دهد. با در نظر گرفتن افزایش هزینه های تولید، صنعت دارو امسال افزایش نرخ های بیشتری نسبت به سال قبل دریافت کرده و از ابتدای سال جاری تا کنون نرخ فروش دارو بطور متوسط ۵۰ درصد افزایش داشته است.

فلاح پور تصریح کرد: اتفاقی که موجب رشد عجیب و غیر منطقی سودآوری دارویی ها شود، رخ نداده است؛ ولی انتظار حذف ارز دولتی دارو می رود و اگر ارز مرجع حذف شود، با افزایش نرخ دارو، EPS شرکت های دارویی هم افزایش خواهد داشت.

مدیر امور بودجه و مجامع و نظارت بر شرکت های گروه دارویی برکت ضمن تاکید بر عملکرد مثبت دارویی ها در نیمه اول سال، گفت: دارویی ها در نیمه اول سال عملکرد مثبتی داشتند و گزارش های خوبی هم ارائه کردند و به نظر می رسد گزارش های نیمه دوم سال دارویی ها هم مطلوب باشد. با در نظر گرفتن عملکرد دارویی ها و نیز اصلاح قیمت سهم ها در ماه های اخیر، سهم های گروه دارویی پتانسیل رشد دارند و گزینه های معقولی برای سرمایه گذاری میان مدت هستند.

لازم به ذکر است که چند روز قبل رئیس سندیکای مواد موثره دارویی هم ضمن تاکید بر خوب بودن حال دارویی ها، به بورس نیوز گفت "ارز دولتی دارو هنوز حذف نشده و با توجه به شرایط کرونا، تا پایان سال جاری، ارز دولتی دارو حذف نخواهد شد"

زکریا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
فعلا که سهام دارویی در اوج قله به جدیدالورودان قالب کردند و در رفتن .
الان با ۶۰ درصد ضرر در ۵ ماه همچنان هیچ بازارگردان و یا حقوقی ندارد و پولها در جیب دلاان دولتی قفل شده
سهامدار حقیقی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
وزیر صمت دیروز در باره ارز دولتی صحبت کرد حتما مطالعه بفرمایید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: