تعداد بازدید : ۸۰۴
کد خبر : ۲۳۱۵۵۳
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
به گزارش مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران (فیپیران)، صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام با کسب بازدهی 375 درصدی در یکساله منتهی به 25 آبان ماه 1399 رتبه اول صندوق های سرمایه گذاری در سهام را ثبت کرد؛ این صندوق در حالی بالاترین بازدهی را به خود اختصاص داده است که در بین این گروه از صندوق ها کمترین ریسک را داشته است.

یکه تازی «آسمان آرمانی سهام» بین صندوق های سهامی کشور

به گزارش بورس نیوز، صندوق آسمان آرمانی سهام با دارا بودن بتای 0.4 توانسته رتبه سوم کم ریسک ترین صندوق سهامی کشور را در بین 70 صندوق داشته باشد. این صندوق که با نماد «آساس» بین اهالی بازار شناخته شده است، همانند سهام و از طریق سرمایه گذاران در پنل آنلاین کارگزاری خرید و فروش می شود و سرمایه گذاران می توانند به راحتی و با داشتن حداقل 500 هزار تومان برای خرید واحدهای این صندوق اقدام کنند.
گفتنی است، طی سه ماه گذشته شاخص کل بورس با کاهش حدود 31 درصدی مواجه شده است و بسیاری از سرمایه گذاران فعال در بازار سهام که خودشان به طور مستقیم سهام خرید و فروش می کردند، حتی زیان تا 70 درصد را تجربه کرده اند؛ این در حالی است که اگر طی سه ماه گذشته در صندوق آسمان آرمانی سهام سرمایه گذاری می کردند تنها با کاهش 17 درصدی سرمایه شان مواجه می شدند.

یکه تازی «آسمان آرمانی سهام» بین صندوق های سهامی کشور

آساس؛ کم ریسک پربازده
بتا که به‌عنوان ضریب بتا شناخته‌شده، معیار نوسانات یا ریسک سیستماتیک یک پرتفوی، سهم یا ورقه مشارکت نسبت به‌کل بازار است. بتا با استفاده از تحلیل‌های رگرسیون محاسبه می‌شود و در حقیقت بتا، حساسیت بازده یک سرمایه‌گذاری در مقابل بازار است. طبق تعریف، بتای بازار برابر یک است و میزان بتای اوراق و پرتفوی‌های دیگر، طبق چگونگی انحراف آن‌ها از بازار مشخص می‌شود.
بتای برابر یک نشان‌دهنده این موضوع است که قیمت سرمایه‌گذاری، هماهنگ با بازار حرکت می‌کند. بتای کمتر از یک نشان‌دهنده این است که سرمایه‌گذاری دارای نوسانات کمتری نسبت به بازار است و کم ریسک قلمداد می شود؛ متقابلاً بتای بیشتر از یک نشان‌دهنده نوسانات بیشتر سرمایه‌گذاری نسبت به‌کل بازار می باشد و به آن دارایی پرریسک گفته می شود، برای مثال، یک سرمایه‌گذاری با بتای ۱.۲ به‌طور تئوری دارای ۲۰% نوسان بیشتر نسبت به‌کل بازار است.
صندوق آساس شرکت سبدگردان آسمان علاوه بر کسب بازده 375 درصدی در یکسال گذشته، توانسته بتای 0.4 را ثبت کند که گواه ریسک کم آن است.
صعود بیشتر از شاخص و ریزش کمتر از شاخص
گفتنی است، صندوق آسمان آرمانی سهام در حالی در یک سال گذشته بازدهی 375 درصدی را ثبت کرده است که شاخص کل بورس با بازدهی 310 درصد رشد کمتری را نشان می دهد. همچنین، طی سه ماه گذشته که کلیت بازار سهام روند نزولی را همراه داشته است، شاخص کل بورس با کاهش حدود 31 درصدی مواجه شده است و بسیاری از سرمایه گذاران فعال در بازار سهام که خودشان به طور مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام کرده اند، حتی تجربه زیان تا 70 درصد را داشته اند؛ این در حالی است که اگر به جای خرید سهام، واحدهای صندوق های سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام (آساس) را خرید می کردند زیان کمتری متحمل می شدند. طی سه ماه گذشته صندوق آسمان آرمانی تنها 17 درصد کاهش را ثبت کرده است.

یکه تازی «آسمان آرمانی سهام» بین صندوق های سهامی کشور

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.