تعداد بازدید : ۲۵۹
کد خبر : ۲۳۱۹۶۵
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
به گزارش گروه پیشگامان دنیای مالی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) سلسله وبینار‌های آشنایی با شرکت‌های سرمایه گذاری زمین و مستغلات (Real estate investment trust fund (reits)) و کاربرد این ابزار‌های نوآورانه در بخش مسکن ایران برگزار میشود. نشست اول این وبینار روز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ساعت ۱۴ با عنوان ریت‌ها سپرتورمی مسکن کم درآمد‌ها برگزارخواهد شد. نشست دوم وبینار روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه با ارائه علی سعیدی نائب رئیس سابق هیئت مدیره و معاون سابق نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار برگزارخواهد شد.

برگزاری سلسله وبینار‌های آشنایی با شرکت‌های سرمایه گذاری زمین و مستغلات

به گزارش بورس نیوز،شرکت‌های سرمایه گذاری زمین و مستغلات یکی از رویکرد‌های نوآورانه است که در بسیاری از کشور‌ها در راستای مواجهه با محدودیت‌های تامین مالی مسکن توسط سیاست گزاران، سازندگان و سرمایه گذاران مورد استقبال قرار گرفته است. اگرچه ریت‌ها در یک دامنه وسیعتری از بازار‌های مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در سال‌های اخیر بصورت خاص برای بازار دارایی‌های مسکونی ارزان قیمت مورد توجه قرار گرفته است.
ریت‌ها ضرورتا یک شرکت یا تراست هستند که مجموعه‌ای از وام‌های مسکن یا دارایی‌های زمین و مستغلاتی را به مالکیت خود در می‌آورند و بعضا مدیریت آنان را هم بر عهده می‌گیرند. این شرکت‌ها در چارچوب مقررات و قوانین مشخصی فعالیت می‌کنند. سرمایه گذاران از طریق خرید سهام ریتها، در مجموعه‌ای دارایی‌های زمین و مستغلات سرمایه گذاری می‌کنند و در مقابل سهمی از جریان درآمدی حاصل از این سرمایه گذاری را بدست می‌آورند.
مهمترین مشخصه ممیزه ریت‌ها این است که: ریت‌ها منابع مالی متنوعی را تجمیع نموده و آن‌ها را به پرتفو‌های زمین و مستغلات تخصیص می‌دهند. مزیت معافیت مالیاتی و نرخ تقسیم سود بالا مهمترین تفاوت ریت‌ها با سایر ابزار‌های تامین مالی و سرمایه گذاری است. این ویژگی‌های منحصربفرد موجب می‌شود ریت‌ها بتوانند منابع مالی خرد را از سرمایه گذارانی که هیچگونه دسترسی دیگری به بازار زمین و مستغلات ندارند، جذب نمایند.
از منظر توسعه اقتصادی، تدوین یک چارچوب قدرتمند برای ریت‌ها یک راهکار بسیار موثر برای دولت‌ها به شمار می‌روند تا بوسیله آن بتوانند حوزه مسکن را به عنوان یک هدف سرمایه گذاری مطرح نموده و به اولویت اول سرمایه گذاری بسیاری از مردم (حتی مردم با درآمد کم و اقشار ضعیف اقتصادی) تبدیل کنند.

نشست اول این وبینار با عنوان ریت‌ها سپر تورمی مسکن کم درآمد‌ها روز یکشنبه ۱۶ اذرماه ساعت ۱۴ با ارائه آقایان دکتر محمدآیینی عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران؛ دکتر محمد جلیلی مؤسس سامانه ملی اعتبار سنجی بانکی و بیمه‌ای و دکتر محمد اسکندری مدیرعامل هلدینگ مالی و سرمایه گذاری سینا برگزار میشود.
علامندان میتوانند جهت ثبت نام در این وبینار رایگان به سایت دنیای مالی به آدرس www.donyayemali.com مراجعه نمایند. ظرفیت این وبینار محدود بوده و ثبت نام در آن برای عموم علاقمندان آزاد است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"هپکو" به مجمع رفت

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
حسابرس

حسابرس "قبیستو" در مجمع مشخص شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ برگزار شد.
ترکیب جدید هیات مدیره

ترکیب جدید هیات مدیره "اتکام" تعیین شد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه اتکایی امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: