تعداد بازدید : ۱۷۱۷
کد خبر : ۲۳۲۴۳۰
مدیرعامل سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرین در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
مدیرعامل سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرین گفت: با بیان اینکه مسئولان بورس باید این عرضه‌ها را به گونه‌ای مدیریت کنند که به صورت همزمان و چندین سهم با هم عرضه نشود، گفت: برنامه ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد تا به بازار آسیب وارد نشود.

الزام عرضه‌های اولیه به صورت مدیریت شده/ بازگشت بازار به وضعیت باثبات

محمد صفری در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره آغاز مجدد عرضه‌های اولیه اظهار کرد: عرضه‌های اولیه مشکلی برای بازار ایجاد نمی‌کنند و آسیبی به بازار نمی‌رسانند.

کارشناس بازار سرمایه افزود: تعدادی از سهامداران برنامه ریزی کردند و در انتظار عرضه سهم خود هستند که به دلایل شرایط بازار تاکنون عرضه نشده بودند، اما اکنون بازار به وضعیت باثباتی نسبت به دو ماه گذشته رسیده و فرصت خوبی برای عرضه‌های اولیه فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان بورس باید این عرضه‌ها را به گونه‌ای مدیریت کنند که به صورت همزمان و چندین سهم با هم عرضه نشود، گفت: برنامه ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد تا به بازار آسیب وارد نشود.

مدیرعامل سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرین بیان کرد: در عرضه‌های اولیه بخشی از نقدینگی از بیرون بازار وارد می‌شود و بخشی هم از نقدینگی‌های و سود سهام داخل بازار است، اما نه نقدینگی که وارد بازار می‌شود به حدی است که موجب رشد بازار شود و نه پولی که از فروش سایر سهام برای خرید عرضه اولیه صرف می‌شود می‌تواند به بازار ضربه بزند.

صفری خاطرنشان کرد: اگر بازار ثبات کامل پیدا کرده باشد می‌توان شرکت‌های بزرگ را نیز را عرضه اولیه کرد، اما اگر این ثبات کامل نشده باشد باید با شرکت‌های کوچک و متوسط آغاز شود تا بازار قدرت جذب نقدینگی سهم‌های جدید را داشته باشد و پس از آن به سمت سهم و شرکت‌های بزرگتر حرکت کنند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
بورس اگه مدیریت درست داشت که وضعش این نبود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سدور" شنیده می‌شود

مجمع عمومی شرکت سیمان دورود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ برگزار خواهد شد.

"کی بی سی" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کی‌بی‌سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ برگزار می شود.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "شاملا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت معدنی املاح ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "کخاک" گرد هم می‌آیند

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: