تعداد بازدید : ۲۲۱۴
کد خبر : ۲۳۳۶۴۹
عملکرد کارگزاری "صبا تأمین" بررسی شد؛
۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
میانگین بازدهی سالیانه صندوق‌های سهامی در سال قبل در حدود ۲۶۸ درصد بوده است و به‌این‌ترتیب شاهد کسب بازدهی ضعیف‌تر صندوق صبا در مقایسه با متوسط بازدهی محقق شده توسط سایر صندوق‌های مشابه هستیم.

بازدهی ضعیف

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک صبا از که از صندوق‌های سهامی محسوب می‌گردد و با مدیریت کارگزاری صبا تأمین در حال فعالیت است، در هفته قبل و با کسب بازدهی منفی ۱ درصدی به ارزش ۱ هزار و ۴۲۱ میلیارد ریال رسید.

بازدهی ضعیف

بازدهی محقق شده این صندوق در هفته، ماه و سال گذشته در جدول زیر ارائه‌شده و بازدهی یک‌ساله این صندوق در سال منتهی به ۹ دی ۱۳۹۹ معادل ۲۴۶ درصد است.

بازدهی ضعیف

این در حالی است که میانگین بازدهی سالیانه صندوق‌های سهامی در سال قبل در حدود ۲۶۸ درصد بوده است و به‌این‌ترتیب شاهد کسب بازدهی ضعیف‌تر صندوق صبا در مقایسه با متوسط بازدهی محقق شده توسط سایر صندوق‌های مشابه هستیم.

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب‌سایت این صندوق شامل ۹۳.۱ درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها، ۲.۶ درصد سپرده بانکی و ۴.۳ درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در جدول زیر صنایع اصلی تحت سرمایه‌گذاری این صندوق ارائه‌شده است. در حدود ۶۰ درصد از کل دارایی‌های این صندوق در ۵ صنعت زیر سرمایه‌گذاری شده است.

بازدهی ضعیف

در جدول زیر سهام اصلی سرمایه‌گذاری شده توسط این صندوق ارائه‌شده است.

بازدهی ضعیف

لازم به ذکر است که اطلاعات جدول زیر از صورت‌وضعیت پرتفوی ۸ آذرماه صندوق ارائه‌شده و ممکن است در سه هفته اخیر شاهد برخی تغییرات در ترکیب دارایی‌های صندوق بوده باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

سهامداران "کویر" دور هم جمع می شوند

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار می کند.

مجمع "کایتا" برگزار شد

شرکت ایتالران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ مجمع عمومی را برگزار کرد.

ترکیب هیات مدیره "غگلستا" تغییر کرد

جمع عمومی فوق العاده شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ برگزار شد.

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "زکشت"

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: