کد خبر : ۲۳۴۴۳۶
با احتمال بهبود روابط سیاسی،"آیا ترمز افزایش نرخ‌ها کشیده می‌شود؟"
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
افزایش در حدود ۱۰.۰۴۳ میلیارد ریالی درآمد‌ها و بیش از ۶.۹۰۴ میلیارد ریالی بهای تمام شده کالای فروش رفته در مقایسه با مدت مشابه سال مالی ۱۳۹۸ منجر به رشد ۱۶۹ درصدی سود ناخالص این شرکت شده است.

عملکرد ضعیف پکرمان

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که در ماه‌های اخیر مدام شاهد رشد نرخ‌های فروش لاستیک‌های رادیال و بایاس گروه صنعتی بارز بودیم و روند سودآوری این شرکت نیز از نکات امیدوار‌کننده سهامدارنش به شمار می‌آمد، صورت‌های مالی ۹‌ماهه منتشر شده این شرکت حاکی از ثبت عملکردی ضعیف در سه ماهه سوم سال دارد.

بررسی صورت مالی پکرمان

در حالی که سود خالص گروه صنعتی بارز در ۶‌ماهه نخست سال ۹۹۲ ریال به ازای هر سهم بود، اعلام سود خالصی تنها ۱۳۱۱ ریالی به ازای هر سهم نشان از عملکرد ضعیف این شرکت در سه ماهه سوم سال آن‌هم با وجود اخذ مجوز‌های عجیب افزایش نرخ محصولات از سوی دولت دارد.

افزایش در حدود ۱۰.۰۴۳ میلیارد ریالی درآمد‌ها و بیش از ۶.۹۰۴ میلیارد ریالی بهای تمام شده کالای فروش رفته در مقایسه با مدت مشابه سال مالی ۱۳۹۸ منجر به رشد ۱۶۹ درصدی سود ناخالص این شرکت شده است.

بی‌شک رشد و افزایش میزان فروش در کنار رشد عجیب و بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصدی نرخ‌های فروش محصولات اصلی شرکت در ۹‌ماهه نخست سال ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از اصلی‌ترین دلایل رشد درآمد‌ها و سود خالص بوده است.

گزارش عملکرد پکرمان

اما آنچه ذهن بسیاری از سهامداران این شرکت و حتی سایر شرکت‌های تولیدکننده را در روز‌های گذشته مخدوش کرده احتمال بالای افت قیمت محصولات با توجه به محتمل بودن کاهش نرخ ارز و افزایش واردات بسیاری از کالا‌ها در صورت گشایش‌های محتمل سیاسی در ماه‌های آتی است.

بیشتر بخوانید:

۲مجوز افزایش نرخ زیر آج تایرسازان

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: