تعداد بازدید : ۱۴۰۸
کد خبر : ۲۳۴۵۴۰
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: اقدام ایران خودرو در طراحی و تولید موتور سه استوانه که با کمک فناوران و مهندسان داخلی انجام شده، به لحاظ علمی و فناوری دستاورد بسیار خوبی در حوزه توان و ساخت داخل است، اما برای تولید انبوه نیازمند سرمایه گذاری و حمایت دولت و مجلس است.

میرسلیم: تولید انبوه موتور سه استوانه نیازمند حمایت است

به گزارش بورس نیوز، مصطفی میرسلیم، در مراسم رونمایی موتور سه استوانه ایران خودرو گفت: در سال هشتاد و یک برای تولید پیشرانه داخلی سازی شده دست به کار شدیم و در سال هشتاد و پنج یعنی کمتر از پنج سال، راه‌اندازی موتور چهار استوانه را به ثمر رسانده و در سال ۸۷ نیز توانستیم تولید انبوه آن را آغاز کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به اینکه پس از اعمال تحریم ها، شرکای خارجی که برای تولید موتور سه استوانه در مراحل اولیه ما را همراهی می‌کردند، کشور را ترک کرده و ما را تنها گذاشتند، خاطرنشان کرد: علی رغم تاخیر دو ساله، با تکیه بر توان داخل، وارد فاز طراحی و نمونه سازی این محصول شدیم.
وی با بیان این‌که این پیشرانه بر اساس یک نقشه ساخته شده و مستقیما وارد مرحله نمونه سازی آزمایشگاهی شده، یادآور شد: موتوری که امروز رونمایی می‌شود، موتور نمونه سازی شده‌ای است که از منظر آلایندگی و توان و گشتاور امتحان خود را پس داده و قابلیت تولید انبوه دارد.
میرسلیم اظهار کرد: این سرمایه گذاری، ولخرجی محسوب نمی‌شود، بلکه به این مفهوم است که در اقتصاد ملی زودتر بتوانیم به نتیجه برسیم. قطعا در صورت تولید، این موتور می‌تواند سرمایه‌های به‌کار رفته دیروز را بازگرداند.
وی ابراز امیدواری کرد: این پیشرانه که مطابق با استاندارد‌های روز است، هرچه سریع‌تر به مرحله تولید انبوه برسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ برگزار می شود.

"چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد

گروه صنایع کاغذ پارس زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده

شرکت کویرتایر زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
سهامداران

سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند

شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: