تعداد بازدید : ۱۷۶۱
کد خبر : ۲۳۴۶۱۸
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
وراث قانونی متوفیان می‌توانند برای اطلاع از وضعیت سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه کرده و با ورود اطلاعات هویتی فرد متوفی، از مشمول بودن وی کسب اطلاع کرده و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند.

تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

به گزارش بورس نیوز، بر اساس آمار‌ها بیش از ۳ میلیون از مشمولان سهام عدالت در زمره متوفیان این سهام قرار دارند. این در حالی است که تا پیش از اردیبهشت امسال که آزادسازی سهام عدالت صورت گرفت، وراث قانونی این متوفیان برای تعیین تکلیف سهام متوفیان می‌بایست با دارا بودن مدارک لازم به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنند؛ اما پس از آزادسازی سهام عدالت این موضوع با وقفه مواجه شد.

بر این اساس به تازگی شرایطی برای تعیین تکلیف سهام متوفیان سهام عدالت فراهم شده است. در این راستا وراث قانونی این دسته از متوفیان می‌توانند برای اطلاع از وضعیت سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه کرده و با ورود اطلاعات هویتی فرد متوفی، از مشمول بودن وی کسب اطلاع کرده و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند.

همچنین پس از انجام انحصار وراثت، ورثه باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند و یکی از ورثه با مراجعه به سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، قسمت میز خدمت الکترونیک را انتخاب کرده و اطلاعات مربوط به انحصار ورثه را بارگذاری کند تا در نهایت شرکت سپرده‌گذاری اقدام‌های لازم برای انتقال سهام عدالت به وراث را انجام می‌دهد.

در حالی است که مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار کشور نیز در این خصوص اظهار داشته، زیرساخت‌های الکترونیکی تخصیص سهام عدالت متوفیان به وراث در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی آماده شده و منتظر تأیید نهایی قوه قضائیه بوده و چنانچه قوه قضائیه تأیید کند، کلیه فرآیند انتقال قهری به شیوه مکانیزه انجام می‌شود.

به عبارت دیگر چنانچه قوه قضائیه این فرآیند را تأیید کند، سهام عدالت افراد متوفی به شکل خودکار به ورثه قانونی منتقل خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تپکو" به مجمع می رود

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

"ولپارس" در مسیر پرداخت سود

شرکت لیزینگ پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
سهامداران

سهامداران "ثپردیس" در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری پردیس زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.

"وسدید" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت گروه صنعتی سدید در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: