تعداد بازدید : ۶۳۶
کد خبر : ۲۳۴۷۴۰
با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری؛
۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
مرکز تحقیق و نوآوری گروه قطعه سازی کروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد.

مرکز شتابدهنده تحقیق و نوآوری گروه قطعه سازی کروز افتتاح شد

به گزارش بورس نیوز،مرکز تحقیق و نوآوری شرکت کروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیئت همراه در چهارم بهمن ماه افتتاح شد. بازدید از خطوط تولید و مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی و همچنین آشنایی با نحوه فعالیت‌ها و مدیریت بهره وری و نظارت بر کیفیت از جمله دیگر برنامه‌های دکتر ستاری در شرکت کروز بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم افتتاح مرکز تحقیق و نوآوری کروز گفت: بین کارخانه و صنعت تفاوت است؛ در حوزه خودرو اگر کارخانه داری کنیم، نتیجه می‌شود همین اتفاقاتی که در این سال‌ها افتاده است. در حالی که صنعت جایی است که باید طراحی و ماشین سازی کنیم و اگر بتوانیم تجهیزات را طراحی کنیم، آن موقع است که صنعت داریم و نمونه‌ای از آن را امروز در کروز دیدیم.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در معاونت علمی اظهار کرد: در تلاشیم که صنعت خودرو داشته باشیم و خوشحالیم که شرکت‌های دانش بنیان، مرکز نوآوری برای تأمین قطعات دارند و در تلاش هستند که طراحی و نرم افزار‌ها را خود داشته باشند. باید خودروهایمان را خودمان طراحی کنیم و از بحث مونتاژ بیرون بیاییم و در این زمینه دانشگاه، استادان و شرکت‌های فوق العاده داریم.

ستاری ضمن تشکر از از همکاران وزارت صمت و همه افراد در تلاش برای انجام این تغییر نگرش گفت: در حوزه مکانیک و الکترونیک ظرفیت دانشجویی خوبی داریم و باید از این ظرفیت استفاده شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: صنعت جایی است که می‌تواند از دانشگاه استفاده کند. اگر طراحی و ماشین سازی دستمان نباشد، احتیاجی به دانشگاه نداریم و ارتباط با مراکز نوآوری نمی‌خواهیم و این صنعت است که می‌تواند از این ارتباط استفاده کند. توسعه مراکز نوآوری در این بخش بسیار مهم است چرا که در جهت توسعه داخلی سازی می‌توانیم گام برداریم و خودرو‌های طراحی خودمان را داشته باشیم.

وی گفت: این اتفاق مهم است که اکنون ECU و ACU را خودمان تولید می‌کنیم و تغییرات را خودمان انجام می‌دهیم.

گفتنی است مرکز تحقیق و نوآوری به عنوان یک شرکت دانش بنیان در هلدینگ کروز امروز به بزرگترین مجموعه این حوزه در خاورمیانه تبدیل شده و با ایده پردازی، طراحی و تولید قطعات جدید پیشتاز در صنعت الکترونیک خودرو است.

بدین منظور فضای ۲۴۰۰ متری مطابق با استاندارد‌های مراکز تحقیقاتی دنیا با سرمایه گذاری سه میلیون دلار و جدیدترین تجهیزات ایجاد شده است.

این مرکز در ابتدا فعالیت خود را با بررسی قابلیت‌های قطعات تولید شده در شرکت‌های متعبر دنیا آغاز کرد و اکنون به توانایی ایده پردازی، طراحی و تولید قطعات خودرو همگام با دانش روز دنیا دست یافته است و در زمینه داخلی سازی قطعات با سه دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر و تهران همکاری دارد و بالغ بر ۲۵۰ نفر از نخبگان مشغول به کار هستند.

مرکز شتابدهنده تخصصی کروز به عنوان یک شرکت دانش بنیان مطابق امضای تفاهم نامه‌ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مدت سه سال مورد حمایت آن قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "وخارزم" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ برگزار می شود.

"چکاپا" از خرداد سال آینده سود می دهد

گروه صنایع کاغذ پارس زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
پرداخت سود

پرداخت سود "پکویر" از شهریور سال آینده

شرکت کویرتایر زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
سهامداران

سهامداران "دبالک" دور هم جمع می شوند

شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: