کد خبر : ۲۳۵۱۹۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بسیاری از سهامداران با توجه به شرایط بازار به دنبال نوسان گیری هستند، گفت: نگرانی بابت ریزش زیاد بازار وجود ندارد.

رسوخ نوسانگیری میان سهامداران

عبدالله رجبی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: شاخص از یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مجددا شروع به رشد کرد و در حال حاضر سهم‌های لیدر بازار طی ۱۰ روز اخیر حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد رشد داشتند بنابراین طبیعی است برخی از سهامداران اقدام به فروش کنند که به ریزش چند درصدی بازار منجر می‌شود.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه البته نگرانی بابت ریزش زیاد بازار وجود ندارد افزود: روز گذشته حجم عرضه‌ها افزایش یافت و بازار از مثبت به سمت منفی حرکت کرد، اما امروز برخلاف روز گذشته سهم‌ها از منفی شروع شدند، اما در ادامه وضعیت بهتر شد و در نیمه دوم بازار بهتری خواهیم داشت.

وی گفت: بازار طی یک ماهه گذشته به دلیل ریزش‌هایی که وجود داشت نوسان زیادی داشت و همین موضوع موجب شده سهامداران به سود‌های کم قانع باشند.

رجبی تصریح کرد: اگر شاخص به یک میلیون و ۳۴۰ هزار واحد برسد شرایط بازار به آرامش خواهد رسید و می‌تواند خود را برای مقاومت یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد آماده کند.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بسیاری از سهامداران با توجه به شرایط بازار به دنبال نوسان گیری هستند، بیان کرد: روند فعلی اگر طی چند روز دیگر ادامه داشته باشد بسیاری از سهامداران از حالت نوسانگیری خارج و سهامداری خواهند کرد.

وی درباره صحبت‌های رئیس بانک مرکزی درباره نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار، خاطرنشان کرد: در گذشته نیز اعلام نرخ ۱۵ هزار تومانی برای دلار بازار را دچار تنش کرد، اما باید منتظر باشیم روند مسائل سیاسی و بین الملی کشور به کدام سمت حرکت خواهد کرد، کارشناسان به رقم ۱۸ هزار تا ۲۰ تومان برای نرخ دلار معتقدند و اصلاح‌هایی هم که صورت گرفته بر اساس همین نرخ‌ها بوده است و بازار نیز به آرامی به همین قیمت‌ها عادت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

هوش‌سرمایه به‌دنبال جریان "نقدینگی" است تا "EPS‌"

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
ورشکستی وسپهر حقیقت داره ؟
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
درسته
رئوف
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
موندم! مستولانی که ملت رو به حضور در بورس تشویق کردند و دست اندرکانی که الان از سهامداران حمایت نمیکنند و بدین طریق موجب ضرر به تعداد کثیری از عامه مردم شده اند، چطور حقوق و مزایایی که از اینکار میگیرند رو خرج میکنن؟!!
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
با افتخار هم امروز اعلام کردن تا الان 500 هزار میلیارد از بازار سرمایه درآمد داشتن
ناشناس
United Kingdom
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
می خورند ی نوشابه تگری هم روش ی آروغ جانانه برای سلامتی مردم ساده ،بی خبر ازهمه جا که اندوخته چندین ساله شان را دو دوستی تقدیم این زالو صفتان کردند دار ندارشان را چپاول کردند ،،،،اگر ملک خورد زباغ رعیتی سیبی درآورند غلامان درخت ازبیخ ...وقتی خوردنش برا بالایی‌ها منع نباشد کوتله هاشان دیگه چه مشکلی ....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
غیر ممکن است دلار زیر ۲۰ بیاید. الان تقاضا نیست که قیمتش افت کرده.
روحانی می خواد احساسی دلار را بیاورد پایین بعد به دولت بعدی تحویل دهد که نقطه قوت دولتش حساب شود.
اما همه شرایط منطقه و جهان خلاف این است و تقاضا دوباره اوج خواهد گرفت.
لذا سهام نفروشید مگر برای نوسانگیری!
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
این بدعت را خود حقوقیها بوجود اوردند و کار روزانه انها شده نوسانگیری دولت بزرگترین خیانت به بازار سرمایه کرد رییس سازمان بورس هم فقط نظاره گر تخلف ذولت سهام شرکت های دولتی باد کرد و ده لا پهنا انداخت به خلق ا..
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: