تعداد بازدید : ۱۵۷۶
کد خبر : ۲۳۵۲۶۳
کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه واردات اتوبوس دست دوم ضربه تولید ملی است، گفت: زمانی که ظرفیت تولید در کشور وجود دارد واردات آن هم به صورت دست دوم اقدام نادرستی است.

واردات اتوبوس دست دوم ضربه تولید ملی است

حسین کریمی سنجری در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره واردات اتوبوس دست‌دوم به کشور اظهار کرد: در شرایطی که گفته می‌شود منابع ارزی کشور محدود است، منابع موردنیاز برای اجرایی کردن این طرح چگونه باید تأمین شود

کارشناس صنعت خودرو بابیان اینکه اختصاص ارز برای واردات اتوبوس دست‌دوم هدر دادن منابع است، افزود: درحالی‌که در کشور چندین شرکت توانایی ساخت اتوبوس را دارند، اما به دلیل نبود مشتری غیرفعال شدند چه دلیلی برای واردات وجود دارد.

وی گفت: ارزی که باید برای واردات اتوبوس دست‌دوم هزینه شود جهت حمایت از تولید داخل به تولیدکنندگان داخلی پرداخت شود تا تولید داخل رونق پیدا کند.

کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: اگر منابعی وجود دارد چرا به تولیدکنندگان داخلی پرداخت نمی‌شود تا هم تولید رونق بگیرد و هم اشتغال‌هایی که به دلیل غیرفعال شدن خطوط تولید از بین رفته مجدد احیا شود.

کریمی سنجری بابیان اینکه واردات این خودرو‌ها به لحاظ زیست‌محیطی نیز برای کشور مضر است، خاطرنشان کرد: این خودرو‌ها به دلیل اینکه درگذشته کار مفید خود را انجام دادند پس مدت کوتاهی کارایی لازم را نداشته و موجب آلایندگی می‌شوند که نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارند که هزینه بالایی در بر خواهد داشت.

کارشناس صنعت خودرو با اشاره به مشکلات دیگر واردات اتوبوس دست‌دوم بیان کرد: شاید این خودرو‌ها به دلیل دست‌دوم بودن باقیمت پایین‌تر خریداری شود، اما با توجه به هزینه‌های جانبی ازجمله جابجایی، مالیات، گمرک و سود واردکننده تا به دست مصرف‌کنندگان برسد رقم بالایی خواهد شد.

وی بابیان اینکه واردات اتوبوس دست‌دوم ضربه تولید ملی است، تصریح کرد: زمانی که ظرفیت تولید در کشور وجود دارد واردات آن‌هم به‌صورت دست‌دوم اقدام نادرستی است.

بیشتر بخوانید:

تناقص واردات اتوبوس دست دوم با "تولید ملی"

ناشناس
Netherlands
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
هر چه میکشیم از تولید( بخوانید مونتاژ) داخلی است
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تپکو" به مجمع می رود

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

"ولپارس" در مسیر پرداخت سود

شرکت لیزینگ پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
سهامداران

سهامداران "ثپردیس" در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری پردیس زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.

"وسدید" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت گروه صنعتی سدید در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: