کد خبر : ۲۳۵۳۰۴
گل به خودی این کارخانه نساجی در سال مالی ۱۳۹۹؛
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
افت در حدود ۷۷ میلیارد ریالی مبالغ فروش و عدم‌تغییر جدی بهای تمام‌شده کالای مصرفی از جمله مهم‌ترین دلایل تحقق زیان ۴۴ میلیارد ریالی عملیاتی این شرکت در انتهای ۶ ماهه نخست سال است.

نساجی بروجرد + بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که مشخص نیست چرا نماد شرکت نساجی بروجرد بیش از ۷ ماه متوقف است و اینکه آیا سهامداران این شرکت اعتراضی در این خصوص دارند و یا خیر سؤالی است که می‌بایست مسئولین سازمان بورس پاسخگو باشند، اما این‌که چگونه شرکت نساجی بروجرد در سال تورمی ۱۳۹۹، چگونه در عملکرد ۶ ماهه نخست زیانی ۳۰۲ ریالی را به ازای هر سهم به ارمغان آورده پرسشی است که مدیران این شرکت می‌بایست پاسخگو باشند.

میزان سود خالص

انواع نخ، پارچه خام و پارچه تکمیل‌شده از محصولات تولیدی این شرکت نساجی هست که تولید و فروش پارچه تکمیل‌شده، بخش عمده‌ای از مبلغ فروش این شرکت را در بر می‌گیرد و حدود ۹۰ درصد درآمد شرکت وابسته به میزان فروش این محصول است.

درحالی‌که شاهد انتشار صورت‌های مالی سالانه نساجی بروجرد و تحقق سود در ۲ سال متوالی ۹۷ و ۹۸ بودیم، اکنون صورت‌های مالی ۶ ماهه منتشرشده این شرکت حاکی از تحقق زیانی ۳۰۲ ریالی به ازای هر سهم در این مدت هستیم.

کاهش در حدود ۱.۴۲۰ تنی انواع پارچه‌های تکمیل‌شده و پارچه خام، علی رقم رشد نرخ‌های فروش این محصولات در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال مالی قبل، از مهم‌ترین آیتم‌های فعالیتی و البته زیان سازی این شرکت در این مدت است.

افت در حدود ۷۷ میلیارد ریالی مبالغ فروش و عدم‌تغییر جدی بهای تمام‌شده کالای مصرفی از جمله مهم‌ترین دلایل تحقق زیان ۴۴ میلیارد ریالی عملیاتی این شرکت در انتهای ۶ ماهه نخست سال است.

بیشتر بخوانید:

سهامداران "نبروج" و آخرین دورهمی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" سیدکو " اساسنامه را تطبیق می دهد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ برگزار می‌شود.

"تدبیر" در مجمع ۵۸۷ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری تدبیر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار شد.

" وآرین " در مجمع تصمیم می گیرد

مجمع عمومی شرکت توسعه اقتصادی آرین در تاریخ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ برگزار می‌شود.
مجمع

مجمع " خودکفا " با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: