تعداد بازدید : ۱۲۴۵
کد خبر : ۲۳۵۷۸۵
بزرگترین تامین مالی بدون ضامن بازار سرمایه توسط تامین سرمایه امین؛
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
مدیرعامل تامین سرمایه امین از بزرگترین تامین مالی بدون ضامن گفت: این اوراق بزرگترین اوراق تامین مالی شرکتی است که از طریق رتبه‌بندی اعتباری منتشر می‌شود.

شرکت تامین سرمایه امین+بورس نیوز
به گزارش بورس نیوز، سلمان خادم‌الملّه، مدیرعامل تامین سرمایه امین از بزرگترین تامین مالی بدون ضامن خبر داد و اظهار کرد: این اوراق بزرگترین اوراق تامین مالی شرکتی بوده که از طریق رتبه‌بندی اعتباری منتشر می‌شود.

وی با اعلام این خبر افزود: امروز۲۵ بهمن، ۳۰ هزار میلیارد ریال انتشار اوراق اجاره با سود ۱۸ درصد در بور س تهران پذیره‌نویسی و منتشر شد.

وی در خصوص موضوع این اوراق بیان کرد: این اوراق در راستای اجرای طرح تامین مالی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی بوده که تامین سرمایه امین اقدام به انتشار و عرضه اوراق اجاره سهام مبتنی بر سهام شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین کرده واین اوراق چهار ساله و نرخ سود آن ۱۸ درصد است که در مقاطع زمانی ۶‌ماه یکبار از تاریخ انتشار پرداخت می‌شود.

مدیر عامل تامین سرمایه امین ادامه داد: عامل فروش اوراق شرکت کارگزاری صباتامین و مشاور عرضه، بازارگردان و متعهد پذیره‌نویسی این اوراق را شرکت تأمین سرمایه امین بر عهده دارد.

وی یادآور شد: شستا تاکنون با وجود انتشار چندین هزار میلیارد تومان اوراق، هیچگونه نکول یا تاخیر در پرداخت اصل و سود اوراق بورسی نداشته است.

اوراق بدون ضامن به بورس تهران رسید

در ادامه رضاعیوضلو، مدیرعامل شرکت رتبه‌بندی پایا گفت: به پشتوانه رتبه اعتباری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، این شرکت نخستین اوراق اجاره بدون ضامن را در بورس تهران منتشر می‌کند.

وی افزود: شستا با رتبه اعتباری A+ نخستین اوراق بدهی بدون ضامن به مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال را توسط تأمین سرمایه امین در بورس تهران پذیره نویسی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه سابق بر این داشتن ضامن برای انتشار اوراق در بازار سرمایه از اهمیت بالایی برخوردار بود گفت: برای تسهیل و تسریع در روند تأمین مالی شرکتها، از اوایل سال ۹۹ سازمان بورس و اوراق بهادار به ناشران بازار سرمایه اجازه داد که در صورتی که رتبه‌بندی اعتباری شوند و رتبه اعتباری آن‌ها از BBB به بالا باشد؛ بتوانند بدون داشتن ضامن به انتشار اوراق بهادار اقدام کنند. تا پیش از این سازمان بورس اجازه انتشار اوراق بدهی بدون ضامن را نمی‌داد که فرایند تامین مالی را طولانی می‌کرد و نرخ تأمین مالی را برای شرکت‌های معتبر بورسی و فرابورسی در بازار افزایش می‌داد. از سوی دیگر یافتن ضامن برای یک شرکت پذیرفته شده در بورس و فرابورس کار آسانی نبود و پیچیدگی‌های خاص خودش را داشت.

مدیرعامل شرکت رتبه‌بندی پایا با تأکید بر اینکه رتبه‌بندی اعتباری باعث شفاف‌تر شدن بیشتر شرکت‌ها به ویژه از جنبه ریسک آن‌ها می‌شود؛ خاطر نشان کرد: شرکت‌های رتبه‌بندی اعتباری، ریسک اعتباری ناشران بورسی و فرابورسی را برای بازار آشکار می‌کنند. همچنین رتبه بندی پایا در تلاش بوده تا در قالب پروژه‌های مختلف در کنار شرکت‌های تأمین سرمایه، تأمین مالی آسان را تحقق بخشد.

عیوضلو در پایان با تأکید بر اینکه این تحول برای نخستین بار در بورس تهران رقم خواهد خورد، گفت: پیش از این انتشار اوراق بدون رکن ضامن و برمبنای رتبه اعتباری شرکت‌ها، توسط فرابورس ایران انجام شد.

بیشتر بخوانید:

مجمع "امین" ۶۰ تومان تقسیم کرد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش نقدینگی فقط ۱۲ درصدی

افزایش نقدینگی فقط ۱۲ درصدی "حریل"

شرکت ریل پرداز سیر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"زمگسا" در فکر تغییر هیات مدیره

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال در تاریخ ۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار خواهد شد.
سود ۶۰۰ ریالی

سود ۶۰۰ ریالی "سنوین" نصیب سهامداران

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری اقتصاد نوین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: