تعداد بازدید : ۱۵۵۱
کد خبر : ۲۳۶۰۷۵
وزیر صمت خبر داد
۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
وزیر صمت گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم تولید فولاد خام رشد ۷۷ درصد و محصولات فولادی ۸۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش بورس نیوز، علیرضا رزم‌حسینی امروز در آیین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح ۲ پروژه فولادی اظهار کرد: افتتاح فاز اول تولید ۲.۵ میلیون تن گندله توسط شرکت مادکوش با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۳۲ میلیارد تومان با اشتغال ۳۶۰ نفر توسط بخش خصوصی ظرفیت تولید فولاد را افزایش خواهد داد.

وزیر صمت تصریح کرد: در استان کرمان و شهرستان سیرجان شرکت گوهر زمین ۵ میلیون تن تولید گنداله را با سرمایه ۳ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان و با اشتغال ۵۰۰ نفر امروز شروع به کار خواهد کرد.

وی افزود: با شروع فعالیت این ۲ واحد ظرفیت تولید گنداله و ظرفیت تولید خام تا پایان سال به ترتیب به ۶۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن خواهد رسید.

رزم حسینی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم تولید فولاد خام رشد ۷۷ درصد و محصولات فولادی ۸۳ درصدنیز رشد داشته است، ادامه داد: بر اساس آمار انجمن جهانی فولاد در سال ۲۰۱۶ ایران از لحاظ صادرات رتبه ۱۶ جهانی را با ۹ میلیون تن صادرات به خود اختصاص داده است.

وزیر صمت با اشاره به پروژه سوم وزارت صمت ادامه داد: پروژه سوم توسط سازمان توسعه معادن ایران در اسکله بندر منطقه ویژه پارسیان برای تولید و صادرات صنایع معدنی و پتروشیمی شروع به کار خواهد کرد.

وی افزود: امروز اسکله شماره یک با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد، ۲ واحد پتروشیمی نیز عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

رزم حسینی تصریح کرد: حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تن تولید انواع مرکبات داریم که ۵۰ درصد آن مربوط به مناطق شمالی است، تاکنون ۱۷ پایانه صادراتی در کشور ایجاد شده است و امروز یکی از پایانه‌های صادراتی در شمال توسط روماک گستر پارس با ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری با ظرفیت ۳۶۴ هزار تن برای بسته بندی و ۹۰ هزار تن سردخانه برای نگهداری و صادرات به کشور‌های همسایه است.

وزیر صمت با بیان اینکه رشد صنعتی ایران ۶.۵ درصد رسیده است، ادامه داد: یکی از شاخص‌های امید به سرمایه گذاری در کشور جواز تاسیس واحد‌های تولیدی است در این ۱۰ ماهه با وجود تحریم و کرونا ۳۶ درصد رشد داشته ایم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تپکو" به مجمع می رود

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

"ولپارس" در مسیر پرداخت سود

شرکت لیزینگ پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
سهامداران

سهامداران "ثپردیس" در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری پردیس زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.

"وسدید" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت گروه صنعتی سدید در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: