تعداد بازدید : ۱۶۱۲
کد خبر : ۲۳۶۰۷۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار با کمبود نقدینگی مواجه است، بیان کرد: در شرایطی فعلی، سپرده بانکی با توجه به سود آن نسبت به بازار توجیه بیشتری پیدا کرده است.

دسته و پنجه نرم کردن بازار با کمبود نقدینگی

محمد گودرزی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: به نظر می‌رسید با اجرای دامنه نامتقارن کمی از ریسک بازار کاسته و در مقابل نقدینگی به بازار وارد شود، اما در شرایط فعلی موضوع برعکس شده است.

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه برخی سهامداران با توجه به کاهش دامنه منفی به ۲ و با استدلال اینکه زیاد متضرر نمی‌شوند در صف فروش قرار می‌گیرند، افزود: سهامداران نسبت به شرایط کلی اقتصاد خوشبین نیستند و این موضوع عاملی برای ریزش بازار است.

وی گفت: بحث ضرب الاجل ۵ اسفند که از سوی مجلس مطرح شده و باقی ماندن ارز ۴۲۰۰ تومانی، که بواسطه آن برخی شرکت‌ها تصور می‌کردند با آزادسازی قیمت، درآمد بیشتری خواهند داشت را تحت تاثیر قرار داده است.

گودرزی با بیان اینکه بازار با کمبود نقدینگی مواجه است، بیان کرد: در شرایطی فعلی، سپرده بانکی با توجه به سود آن نسبت به بازار توجیه بیشتری پیدا کرده است.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: بازار غیر قابل پیش بینی شده و مشخص نیست در حالی که متولیان به دنبال حمایت هستند چرا روند ریزشی متوقف نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال سهمی که در بازار جهانی با رشد قیمت همراه بوده و در داخل نیز با افزایش نرخ ارز روبه رو بوده مشخص نیست چرا هر روز صف فروش است.

گودرزی گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار به سهامداران توصیه می‌شود به دنبال نوسانگیری نباشند و به دنبال سهم‌های بنیادی باشند و دید بلندمدت نسبت به آن داشته باشند تا به موقع سود آن را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید:

سهامداران دست به معاملات انتقامی نزنند

 

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
لطفا با اين به اصطلاح كارشناسان بازار سرمايه كمتر مصاحبه كميد ، هركى از راه ميرسه نظرشو ميگه بدون اينكه متوجه باشه شايد نتايجش اشتباهه ، وزير اقتصاد هم گفته من ديگه درباره بورس نظرمو نميگم و فقط رئيس سازمان حق گفتگو دارند ، بورس نيوز لطفاً كمى حرفه ايى تر برخورد كنيد با اين موضوع
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "وبوعلی" ۷ ماه پس از مجمع

شرکت سرمایه‌گذاری بوعلی از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
سهامداران

سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی عادی فوق‌العاده شرکت تجهیز نیروی زنگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.

"ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود

شرکت آهن و فولاد ارفع زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: