تعداد بازدید : ۶۰۳۸
کد خبر : ۲۳۶۱۹۶
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به باجناقی که فامیل هست و مثبت هایی که جور منفی ها را کشید و...

بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، کمی بوی توافق در فضای سیاسی، اقتصادمان را تحت تاثیر قرار داد و دلار اندکی افت کرد و باز اظهار نظرهای متناقض درباره بازارهای مالی شدت گرفت. البته بورس مان امروز به مدد درایت اهالی ملاصدرا و دامنه نوسان نامتقارن شان، زیاد نریخت و معدود نمادهای سبز بازار، جور منفی ها را کشیدند و اگر چه خیلی از نمادها قرمز بودند، ولی شاخص کل فقط ۵ هزار واحد ریخت!

 

پذیرش با زودپز

اما اهالی بهارستان انگار بورس تهران را زیر ذره بین گذاشته اند. طراح تفحص از سازمان بورس خبر از آب شدن حداقل ۶۵ میلیارد دلار از سرمایه های مردم در این بازار داده و گفته یک شرکت کاغذی تازه وارد که حتی دفتر مرکزی هم ندارد، با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی را در زودپز گذاشته و دست آخر به مردم ۳۲۰۰ میلیارد تومان قالب کرده اند. فارغ از اینکه نتیجه تفحص ایشان چه خواهد شد؛ سوال این است؛ ضرر و زیان آنان که سرمایه هایشان آب شد را می شود جبران کرد؟

 

دعوت های شوم مسری شد

هر وقت تازه واردی از ضرر و زیانش می گوید یاد آن دعوت شوم از مردم برای ورود به بازار سرمایه میفتیم؛ ولی انگار این دعوت نامه های شوم مسری شده و خیلی های دیگر هم از بزرگان ما تقلید کرده اند. مخترع ثروتمند دنیا و مالک تسلا هم این روزها به خط تبلیغ بازار بیت کوین زده و برای تبلیغات فقط مانده که یک بیت کوین روی پیشانی خود خالکوبی کنند! مطمئنا اگر فردا روزی کسی ضرر کرد، می گویند میخواستی نخری! همانطور که اهالی پاستور به غرق شدگان دریای بورس گفتند...

 

دلواپسی از جنس یکبار مصرف 

یکی از بزرگان صنعت پتروشیمی هم دلواپس این صنعت شده و از تمرکز بر تولید محصولات یکبار مصرف گلایه کرده اند! البته حق هم دارند، ولی اصولا قبل از صدور مجوز به هر صنعتی، باید یک استراتژی بلند مدت تعریف شده باشد و به نظر می رسد برای این دلواپسی کمی دیر شده! زودتر از اینها باید فکر آینده این صنعت و تکمیل زنجیره ارزشش را می کردیم.

 

باجناق فامیل هست

هر چند قدیمی ها باجناق را فامیل نمی دانستند؛ ولی برخی باجناق ها از برادر هم بهترند‌. نمونه اش یکی از اهالی بهارستان که باجناق خود را برای تصدی عضویت در هیات مدیره یک شرکت بورسی معرفی کرده، بعد هم که دیده باجناقش رد صلاحیت شده طوری اعمال نفوذ کرده که فوری و البته دستی، یک تایید صلاحیت صادر شود! کاش ما هم از این باجناق ها داشتیم.

 

برنامه ای برای ایام کرونا 

و خبر خوش پایانی اینکه اگر مرغ گران شد و کمتر خریدید، فدای سرتان! اگر هم قرنطینه بودید و امکان سفر و فامیل بازی و مهمانی و سور و سات و... نداشتید مهم نیست. سیاست گذاران دلسوز برای سرگرم کردن مردم در ایام کرونا برنامه های ویژه دارند. مثلا در ۱۰ ماهه اول سال ۱۰۶ میلیون دلار توتون و تنباکو وارد کرده اند که امکان تشکیل یک قهوه خانه بهداشتی در داخل منزل را داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید:

 

متغیر قدرتمندی که مغفول مانده 

گنیا
Singapore
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
نوش دارو بعد مرگ سهراب ،،بعد ۹ماه حلا تازه بهارستانی ها بیدار شدند که ای بیداد که چه کارهای در بورس شده ، چه کلاهی سر خلق الله گذاشتند. دیگه اون که کلاه برادری را کرده ،حدس بزنید الانه در سواحل کدام کشور داره آفتاب میگیره به رویاهاش ،خاطرات هوش مالیش می بالد .مردم زیان دیده هم دلخوش به نسخه های منسوخ شده نخ نما متولیان داخلی دلخوش اند،،،،
گنیا
Singapore
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
نوش دارو بعد مرگ سهراب ،،بعد ۹ماه حلا تازه بهارستانی ها بیدار شدند که ای بیداد که چه کارهای در بورس شده ، چه کلاهی سر خلق الله گذاشتند. دیگه اون که کلاه برادری را کرده ،حدس بزنید الانه در سواحل کدام کشور داره آفتاب میگیره به رویاهاش ،خاطرات هوش مالیش می بالد .مردم زیان دیده هم دلخوش به نسخه های منسوخ شده نخ نما متولیان داخلی دلخوش اند،،،،
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"فباهنر" در راه رسیدن به افزایش سرمایه

شرکت صنایع مس شهید باهنر مجمع عمومی فوق العاده را در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ برگزار می کند.

"وهور" از سهامداران دعوت کرد

شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور مجمع عمومی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ برگزار می کند.

"اتکای" درمسیر پرداخت سود

شرکت بیمه اتکایی ایرانیان زمان پرداخت سود به سهامدارانش را تعیین کرد.

"تپکو" به مجمع می رود

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: