تعداد بازدید : ۴۲۴۳
کد خبر : ۲۳۶۲۰۶
نگاهی به عملکرد سیدکو در بهمن ماه زیر ذره‌بین رفت؛
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
این شرکت در ماه گذشته خرید سهام جدید به ارزش ۲۹۰ میلیارد ریال را داشته که عمدتا مربوط به افزایش سرمایه بین المللی ساروج بوشهر است.

خواندن ۳ دقیقه

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان در بهمن ماه سال جاری و بر اساس گزارش عملکرد پرتفوی ماهیانه آن به سود فروش ۷۵ میلیارد ریالی دست یافته که این سود از محل فروش بخشی از سهام شرکت سیمان قائن بوده است.

همچنین این شرکت در ماه گذشته خرید سهام جدید به ارزش ۲۹۰ میلیارد ریال را داشته که عمدتا مربوط به افزایش سرمایه بین‌المللی ساروج بوشهر است.

ارزش بازار پرتفوی بورسی شرکت در پایان بهمن‌ماه سال جاری به رقم ۴۰ هزار و ۶۴۶ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب مازاد ارزش روز پرتفوی بورسی شرکت در این تاریخ به ۳۳هزار و ۹۵۴ میلیارد ریال رسیده و این مبلغ نسبت به پایان دی‌ماه در حدود ۱۷درصد رشد را نشان می‌دهد که به علت افزایش قیمت سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر شرکت بوده است.

بیش از ۹۵درصد از پرتفوی بورسی شرکت مربوط به سهام در اختیار ۵ شرکت سیمان شمال، سیمان کرمان، سیمان مازندران، سیمان قائن و سیمان اردبیل بوده و به این ترتیب تغییرات قیمت این ۵ شرکت اثرات با اهمیتی بر ارزش خالص دارایی‌های شرکت خواهد داشت.

بهای تمام‌شده پرتفوی غیربورسی شرکت به ۳ هزار و ۲۴۷ میلیارد ریال رسیده که از جمله زیرمجموعه‌های غیربورسی شرکت می‌توان به مالکیت ۵۳ درصدی بین المللی ساروج بوشهر و مالکیت ۵۵ درصدی سیمان فیروزکوه اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

پرچم "سیدکو" بر سیمانی‌ها استوار شد/ رشد ۵۶درصدی سرمایه‌گذاری‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تپکو" به مجمع می رود

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.

"ولپارس" در مسیر پرداخت سود

شرکت لیزینگ پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
سهامداران

سهامداران "ثپردیس" در جریان باشند

شرکت سرمایه گذاری پردیس زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.

"وسدید" در مجمع به سرمایه رسید

شرکت گروه صنعتی سدید در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: