تعداد بازدید : ۵۴۳
کد خبر : ۲۳۶۷۰۲
بانک مرکزی تماشاچی است؟
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده رمزارز‌هایی که به صورت رسمی استخراج شده‌اند می‌توانند در واردات استفاده شوند که آمار‌ها نشان می‌دهد، حجم بالای رمزارز‌های موجود به صورت غیررسمی در بازار معامله می‌شوند که اتفاقا موجب خروج ارز زیادی هم شده‌اند.

خواندن ۲دقیقه

بیت کوین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، درحالی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده رمزارز‌هایی که به صورت رسمی استخراج شده‌اند می‌توانند در واردات استفاده شوند که آمار‌ها نشان می‌دهد، حجم بالای رمزارز‌های موجود به صورت غیررسمی در بازار معامله می‌شوند که اتفاقا موجب خروج ارز زیادی هم شده‌اند.

با داغ شدن بازار خرید و فروش بیت ‌ن این حوزه تأکید دارند که اگر دولت موضع خود را در این خصوص فوراً مشخص نکند باید منتظر فاجعه‌ای در بازار بیت کوین مشابه آنچه طی ماه‌های اخیر در بازار سرمایه رخ داد، باشیم.

ناصر حکیمی، معاون سابق فناوری‌های نوین بانک مرکزی ضمن تأکید بر مبهم بودن بازار رمزارز‌ها در ایران تأکید کرد که همانطور که دولت سال گذشته برای ماینینگ قوانین وضع کرد و این بازار را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخت باید برای خرید و فروش بیت‌کوین نیز قوانینی داشته باشد.

با این حال، اما هنوز دولت و بانک مرکزی موضع خود را در این خصوص روشن نکرده اند و قانونی هم در زمینه مبادلات رمزارز‌ها وضع نشده نه در دولت و نه در مجلس!

بعد از آنکه در هفته‌های اخیر و همزمان با افزایش محسوس قیمت بیت‌کوین در دنیا، تعداد زیادی از مردم راهی بازار رمرزارز‌ها مخصوصاً بیت کوین شدند، بالاخره موضع بانک مرکزی درباره خرید و فروش بیت‌کوین در ایران اعلام شد هرچند خیلی کوتاه!

منبع : دیگررسانه‌ها

بیشتر بخوانید:

چطور می‌توان بیت کوین خرید

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "سدور" شنیده می‌شود

مجمع عمومی شرکت سیمان دورود در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ برگزار خواهد شد.

"کی بی سی" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کی‌بی‌سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ برگزار می شود.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "شاملا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت معدنی املاح ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "کخاک" گرد هم می‌آیند

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: