کد خبر : ۲۳۶۷۰۸
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
در حالی که بیت کوین شاهد اصلاحی شدید است، شمار نهنگ‌های متوسط این رمزارز به کمترین میزان در دو سال گذشته رسید.

خواندن ۳دقیقه

نهنگ های بیت کوین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بیت کوین امروز یکشنبه ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ دامنه اصلاح قیمت خود را گسترش داد. قیمت این رمزارز در برخی از صرافی‌های عمده به ۴۳،۸۰۰ دلار هم سقوط کرد. در حالی که کاربران عادی برای کف قیمت گمانه‌زنی می‌کنند، استخراج‌کنندگان و نهنگ‌ها سیگنال‌های ناهمسانی ارسال می‌کنند.

بیت کوین چیست؟

کالین وو، روزنامه نگار و فعال حوزه رمزارز، متوجه سیگنال جالبی شده که نشان می‌دهد کدام گروه از نهنگ‌ها تحت تاثیر این اصلاح قرار گرفته اند. او یک نمودار از شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای گلاسنود (Glossnode) را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد، باشگاه آدرس‌هایی که حداقل ۱۰ بیت کوین دارند، بسیاری از اعضای خود را از دست داده است.

او متوجه «یک روند نزولی عمودی» شد که شاخص‌ها را به سطوحی هل می‌دهد که از اوایل ۲۰۱۹ به این سو مشاهده نشده است.

وو همچنین اضافه می‌کند که برخی از فروشندگان عمده‌ای که از این اصلاح آسیب دیده‌اند، به رغم افت دورقمی قیمت بیت کوین در چند روز گذشته، دارایی بیت کوین خود را با سود فروخته اند.

قیمت بیت کوین پس از در تاریخ ۲۲ فوریه رکورد تاریخی ۵۸،۵۰۰ دلار را ثبت کرد، ۲۵ درصد سقوط کرده که سقوط اخیر قیمت بیت کوین با انتقادات گسترده‌ای از سوی نهاد‌های نظارتی همراه شده است.

چه زمانی ماینر‌ها ارسال بیت کوین به صرافی‌ها را متوقف می‌کنند؟

حتی سیگنال‌های به شدت صعودی نیز هنوز نتوانسته اند روند نزولی قیمت بیت کوین را معکوس کنند. یکی از این سیگنال‌ها توافق مقام‌های ایالت نیویورک با تتر و بیت فینکس برای حل و فصل شکایت دادستانی این ایالت است.

همچنین، صرافی دیجیتال آمریکایی کوین بیس (Coinbase) سرانجام جزئیات عرضه اولیه سهام خود را به اشتراک گذاشت. با این حال، در طول هفته گذشته استخر‌های استخراج بیت کوین به شدت در حال فروش سکه‌های خود بودند. کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل خدمات تحلیل کریپتو کوانت (CryptoQuant)، به دو مورد فروش بزرگ تنها در عرض سه روز اشاره کرد.

گلاسنود خاطرنشان کرد که انرژی فروش بالاخره چند ساعت پیش فروکاستن کرد. استخراج کنندگان برای اولین بار از دسامبر سال ۲۰۲۰ به انباشت سکه بازمی گردند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "کازرو" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی کازرون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"ثاژن" حسابرس را در مجمع انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سخت آژند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ برگزار شد.

"ممسنی" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی ممسنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: