تعداد بازدید : ۲۴۳۳
کد خبر : ۲۳۶۷۲۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
بازار سرمایه به شدت آسیب پذیر شده و این شتابزدگی در تصمیم گیری ها و اجرای ناگهانی قوانین خلق الساعه، به نفع این بازار نیست.

یا سکوت کنید یا بخوابید!

به گزارش بورس نیوز، شب گذشته مصوبه ای بصورت غیر رسمی منتشر شد که به موجب آن مصادیق اغوا و معاملات صوری تعیین شده بود.

مصادیق اغوا و معاملات صوری

پیرو بند ۳ ماده ۴۶ قانون بازار اوراق بهادر هر شخصی که اقدامات وی نوعا منجر به ایجاد ظاهری گمراه کننده از روند معاملات اوراق بهادار یا ایجاد قیمتهای کاذب و یا اغوای اشخاص به انجام معاملات اوراق بهادار شود؛ به حبس تعزیری از سه ماه تا یکسال یا به جزای نقدی معادل دو تا پنج برابر سود بدست آمده یا زیان متحمل نشده یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد. البته صورت جلسه سازمان بورس قبل از تصویب در شورای عالی بورس، قابلیت اجرا ندارد و آیین نامه دولت توسط دیوان عدالت اداری قابل ابطال است.

عبداله رحیم لوی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: بازار سرمایه ما این روزها به لحاظ روانی بسیار شکننده است و فارغ از آنکه دوباره چه مصوبه و آیین نامه ای ابلاغ شده، باید در نظر داشت که در چنین شرایطی هر چه کمتر اظهار نظر صورت بگیرد، به وضعیت بازار بیشتر کمک خواهد شد. این بازار بالاخره باید در جایی به ثبات و آرامش روانی برسد و هر چه شبهه ایجاد کند، قطعا دستیابی به ثبات و آرامش را دشوارتر خواهد کرد.

وی افزود: دستکاری در روند معاملات و نظارت بر بازار و برخورد با متخطیان، اتفاق جدیدی در این بازار نیست؛ ولی مدتی است که نظارت ها تشدید شده و مسدود کردن کدهای معاملاتی متخلف، بیش از قبل شده است. به نظر می رسد ارکان سازمان برای جلوگیری از این سواستفاده ها، دستپاچه هستند و گاه شدت برخوردها فراتر از انتظار است. امیدواریم نیت دوستان، حمایت از بازار سرمایه و بهبود وضعیت باشد؛ هر چند با این روش احتمالا نتیجه اینطور نخواهد بود.

رحیم لو در خاتمه تصریح کرد: بازار سرمایه به شدت آسیب پذیر شده و این شتابزدگی در تصمیم گیری ها و اجرای ناگهانی قوانین خلق الساعه، به نفع این بازار نیست. به متولیان بازار سرمایه توصیه می کنم سکوت کنند و حتی چند روزی به سفر بروند! شاید در سکوت سیاست گذاران و متولیان بازار سرمایه، این بازار دوباره احیا شود!

سیروس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
بسمه تعالی
قطعادستورالعملهای اجرایی هرچه شفاف تر جامع ترو مانع ترباشند اجرای آنها بدون ابهام و روان تر میباشد. وبه سلامت وکارآمدی سیستم منجر خواهد شد.
از آن طرف مخالفت با شفافیت وسلامت بازار به هرنیت و لفظی گویای اینست که مدعیان بازار در فضای آشفته و بی حساب وکتاب توانایی معامله کردن دارند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
از زمانی که بورس مثبت ۶ ومنفی ۲ شده ما همه اش منفی دیده ایم یا این قانون را حذف کنید یا منفی ۲ را ۰ کنید که سرمایمون عین یخ نم نم آب می سود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
سلام بازار سرمایه اینروزها اسی ر حماسه افرینیهای ..........محسن رضائی شدهاست ..... محسن رضائی که ........ درعملات قاو اضهرمنالشمساست ...اق محسن بعد ازاعلام فرار سرمایه ازبورس به سمت مسکن درمردادماه فرمان سقوط بورسرا صادر کرد والان درکف بازار هم اعلام کرد موفق شدهاست صدوپنجاه جتر باز محور عبریعربیغربیرا دربازار سرمایه دستکیر کند ..درسر پیری وبعذاز .درفاو ..الان دکترای اقتصاد دارد وبا ..دارند بورسرا از عناصر نامطلوب پاکسازی میکنند وکد میبندند وباز میکنند ..هنوز .....نداری .....هستی اقا ... .اقا ....هنوز .....برادر اینکارها بهتو نیامدهاست که .هنوز .هست ..کسی هست که .... خلاصه بگم ........
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تلیسه" به انتخاب هیات مدیره می‌اندیشد

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده شرکت دامداری تلیسه نمونه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ برگزار خواهد شد.

"کی‌بی‌سی" ۱۰ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت کی بی سی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ برگزار می شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "سفانو" از آخر بهار

شرکت سیمان فارس نو زمان پرداخت سود را اعلام کرد.
تمدید زمان پرداخت سود در

تمدید زمان پرداخت سود در "کدما"

شرکت معدنی دماوند زمان پرداخت سود به سهامداران را تمدید کرد.
زمان پرداخت سوددهی

زمان پرداخت سوددهی "مفاخر" از مهرماه

شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی از زمانبندی سوددهی به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: