کد خبر : ۲۳۶۸۱۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
در حالی که طی چند روز گذشته قیمت هرتوکن بیت کوین به ۴۳ هزار دلار هم سقوط کرده بود، اما رویکرد بانک سیتی آمریکا این ارز مجازی را دوباره مثبت کرد.

خواندن ۳ دقیقه

تعریف و تمجید از بیت کوین+بورس نیوز


به گزارش بورس نیوز، یکشنبه هفته گذشته و پس از چند هفته متوالی صعود بیت کوین به خاطر تعریف و تمجید ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تسلا، بیت کوین روندی نزولی را در پیش گرفت و در حالی که رقم ۵۸ هزار دلار را دیده بود، دو روز پیش حدود ۴۳ هزار دلار را لمس کرد.

دلیل سقوط بیت کوین این بود که برخلاف تعریف و تمجید گذشته، ایلان ماسک در چند توئیت متوالی گفته بود که سرمایه‌گذاری در بیت کوین خیلی جذاب نیست و قیمت این ارز مجازی بیش از حد بالا رفته است.

با این سقوط سنگین قیمت بیت‌کوین شاهد آن هستیم که دوباره برخی مؤسسات بانکی پا پیش گذاشته و تلاش می‌کنند با تعریف و تمجید دوباره قیمت این ارز را افزایش دهند.

اخیراً نیز بانک سیتی آمریکا اعلام کرده که ممکن است روزی بیت‌کوین به ارز پرطرفداری در تجارت بین المللی بدل شود.

این گزارش باعث شد تا قیمت بیت‌کوین از دیروز دوباره روندی صعودی را در پیش گرفته و حالا به بالای ۴۹ هزار دلار رسیده است.

بانک سیتی می‌گوید: در حالی که تا پیش از این سرمایه‌گذاران خرد نقش‌آفرینان بازار بیت کوین بوده‌اند، اما عاملی که طی چند هفته گذشته صعود سنگینی را برای بیت کوین رقم زده، ورود شرکت‌های بزرگی نظیر تسلا و مسترکارد به این بازار بوده است که می‌تواند قدم بزرگی برای بیت کوین در ورود به جریان متداول نقل و انتقالات تجاری باشد.

بانک سیتی می‌گوید: ورود مؤسسات سرمایه‌گذاری باعث شده تا اعتماد به ارز‌های مجازی افزایش یابد، اما همچنان موانعی بر سر راه توسعه استفاده از بیت کوین در تجارت بین‌الملل وجود دارد. برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری موضوعاتی نظیر بیمه، بهینه بودن سرمایه‌گذاری، نقدشوندگی، امنیت و برخی دیگر از عوامل همچنان مورد نگرانی هستند.

بانک سیتی می‌گوید: در صورتی که شرکت‌ها و اشخاص بتوانند به ارز‌های دیجیتال ارائه‌شده از سوی بانک‌های مرکزی از طریق کیف پول مجازی دسترسی پیدا کنند، نفوذ بین المللی بیت کوین، امکان رهگیری آن و پتانسیل استفاده از این ارز در پرداخت‌های بین المللی افزایش خواهد یافت.

البته این مسأله بستگی به آن دارد که چگونه در حوزه بین‌الملل فضا برای ورود بیشتر مؤسسات سرمایه‌گذاری به بیت‌کوین و نظارت سازمان‌های پولی فراهم شود.

کارشناسان بانک سیتی می‌گویند: البته هنوز آینده بیت کوین نامشخص و نامطمئن است، اما اتفاقاتی که در آینده نزدیک رخ خواهند داد، در این زمینه تعیین کننده خواهند بود.

بیت کوین از هفته گذشته تاکنون ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده، اما انتشار این گزارش بازار امروز را مثبت کرده است، به گونه‌ای که اتریوم به عنوان دومین ارز بازار نیز امروز رشد ۷درصدی داشته و به ۱۵۷۰ دلار در هر توکن رسیده است. بینانس کوین نیز که یکی از پرنوسان‌ترین ارز‌های مجازی در بازار طی هفته‌های گذشته بوده امروز حدود ۱۱ درصد رشد کرده و به ۲۵۴ دلار در هر توکن رسیده است.

البته اخیرا بانک‌ها هم به بازار ارز مجازی ورود کرده و به عنوان مثال بانک ملون نیویورک که قدیمی‌ترین بانک آمریکا به شمار می‌رود اعلام کرده است که شرایط خرید و فروش ارز‌های مجازی و بیت کوین برای مشتریانش را فراهم می‌کند.

منبع: سایر رسانه‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: