تعداد بازدید : ۲۳۸۱
کد خبر : ۲۳۶۸۴۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: حدود ۹ هزار میلیارد تومان برآورد پولی است که صندوق‌های با درآمد ثابت باید وارد بازار کنند که رقم صف فروش در مقابل آن به چشم نمی‌آید.

تزریق ۹ هزار میلیارد تومان با مصوبه صندوق‌های با درآمد ثابت

روزبه شریعتی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: روند بازار طی سه هفته اخیر با اجرای دامنه نامتقارن تقریباً به‌صورت غیرنقدشونده قفل در صف فروش‌ها مواجه بوده است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: بازاری که به‌صورت یکپارچه صف فروش می‌شود و انتظار این است که اگر قرار است مثبت شود یکپارچه صف خرید باشد یعنی از تحلیل به دور است و نمی‌تواند بین ۷۰۰ شرکت تفکیک قائل شود.

وی گفت: اینکه بازار با تغییر ریزساختار‌ها مانند دامنه نوسان به مشکل نقدشوندگی خورده شکی در آن نیست، اما در شرایطی که بازار از ابهام شدیدی رنج می‌برد و سرمایه‌گذاران در یک اقدام پیش واکنشی فارغ از ارزندگی یا غیر ارزندگی سهم در منفی ۵ اقدام به فروش می‌کردند تصمیم درستی بود.

شریعتی بیان کرد: طی هفته‌ای که گذشت کمی شرایط با توجه به ابلاغیه درباره صندوق‌های درآمد ثابت و افزایش سقف سهام آن‌ها تغییر کرد و بازار با شوک مثبت همراه شد.

کارشناس بازار سرمایه بابیان اینکه این مصوبه اقدام درستی برای حمایت از بازار بود تصریح کرد: هنوز این صندوق‌ها اقدام به خرید نکردند و با شروع به خرید، تا آخر سال بازار می‌تواند شرایط نقدشوندگی بهتری پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: بازار در شاخص یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار واحد به شرایطی رسیده که کل حجم صف فروش ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان است.

شریعتی گفت: حدود ۹ هزار میلیارد تومان برآورد پولی است که صندوق‌های با درآمد ثابت باید وارد بازار کنند که رقم صف فروش در مقابل آن به چشم نمی‌آید.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: رشد سرعت نقدینگی در کشور بسیار زیاد و حدود ۳.۲ میلیون میلیارد تومان است و هفته‌ای ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز به حجم این نقدینگی در حال اضافه شدن است بنابراین نقدینگی وجود دارد، اما اینکه به‌صورت ریسک گریزانه به سمت بانک، صندوق‌های درآمد ثابت یا اوراق رفته است به دلیل ابهاماتی است که در نرخ ارز، نرخ بهره و موارد دیگر وجود دارد و قدرت تصمیم‌گیری را سخت کرده است.

بیشتر بخوانید: 

اعتمادی که با وعده‌های پوچ بر باد رفت

مجید
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
با این روند دستکاری و ریزش قیمت سهم شرکت های بورس دولت به دنبال چه اهدافی است؟ هر چه کنکاش می کنم دلیلی بر این کار دولت پیدا نمی کنم؟ ولی این را می دانم که اکنون حاکمیت دست گروه اصلاح طلب است و هر چه زمان می گذرد دولت بیشتر و بیشتر لگام بورس را می فشارد و تحت سلطه خود در می آورد، در اینجا پرسش من دقیقتر می شود، آیا اصول گراها با این امر موافقند؟ اگر در انتخابات آتی اصول گراها بر مسند قدرت بنشینند تمام سهم ها همانند دانش بنیانها صف خرید خواهند شد و کسی از حقیقی هایی که همۀ سهامشان را با این روند کاهش قیمت از دست داده اند نخواهند توانست سهمی بخرند. حال از دست اندکاران بازار بورس که قیمت سهم ها را بیشتر در طی دوره های واریز یارانه های مختلف میریزد تا بهانه ای بر عملکرد بیشتر خود باشد می پرسم آیا با این کار که مردم را عصبانی کرده به دنبال چه اهدافی هستید؟ من که جزو ملت هستم و هیچ پست و مقامی در این کشور ندارم و تنها سر خود را با خرید و فروش سهم سرگرم می کنم دلیل اینکار را فقط و فقط در نشان دادن قدرت تو سط دولت اصلاح طلب می دانم ولا غیر، چرا که با تماس با مدیران عامل شرکتهای همنام سهم در بورس که چرا سهم شرکت شما میریزد؟ اعلام می کنند که ارزش سهام هیچ وابستگی با شرکتها ندارد و حتی نمی توانند سهم همنام شرکت خود را خریداری کنند، و همانند ارزهای دیجیتالی که وابستگی به ارز و طلا ندارند و خرید و فروش می شوند. حال باز می پرسم چرا در کشوری که دو گروه یارای حکومت بر کشور را دارند یک گروهی که بر کشور حکم می راند اینقدر زمام امور را در دست بگیرد و تغییر و تحول ایجاد کند؟ من که حتما و هیچ وقت به اصلاح طلب ها رای نخواهم داد زیرا همین نوع فشار بر مردم در ..بود که منجر به .شد و مردم را .به .آورد و آنچه مردم خواستند شد، من الله التوفیق
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
فقط علاج بورس مثبت ۶ ومنفی ۰ برای مدتی تا لااقل سرمایه مردم دراین حد حفظ شود .
حکمت
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
علاج بورس فقط مثبت ۵ ومنفی ۰ تا بیش از این افت سرمایه نکنیم تا چاره ای درست اندیشه شود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع "وبهمن"

مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در تاریخ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ برگزار شد.

"وسمحال" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان چهار محال و بختیاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "وامین" با هم دیدار کردند

شرکت سرمایه‌گذاری امين توان آفرين‎‌ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"شتوکا" آماده برگزاری مجمع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکارنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: