تعداد بازدید : ۱۷۸۳
کد خبر : ۲۳۶۹۵۸
محدوده قیمتی دلار بازار آزاد تا پایان سال جاری به نظر بازدیدکنندگان بورس‌نیوز؛
۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
بانک مرکزی این روز‌ها به جای در پیش گرفتن سیاست‌های انبساطی و تزریق منابع برای سوق دادن مردم به سمت خرید سهام، سیاست‌های انقباضی در پیش گرفته و با عرضه حجم قابل توجهی اوراق، فشاری به دولت بعدی تحمیل خواهد کرد که نتیجه‌ای جز تورم به دنبال نخواهد داشت.

نظرسنجی مردمی در سایت بورس نیوز/ جمعه باید منتشر شود

طبق نظرسنجی سایت بورس‌نیوز در مورد پیش بینی نرخ دلار در پایان سال ۹۹، حدود ۵۰ درصد از مشارکت کنندگان معتقد بودند دلار در پایان سال، در محدوده ۲۲ الی ۲۵ هزار تومان خواهد بود.

نظرسنجی مردمی در سایت بورس نیوز

ابراهیم قزل گل کارشناس بازار‌های مالی در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: انتظارات تورمی قطعا روی نرخ ارز تاثیرگذار خواهد بود؛ ولی پیش بینی دلار ۲۲ الی ۲۵ هزار تومانی تا پایان سال غیر منطقی نبوده و شخصا معتقدم میانگین نرخ دلار در بهترین شرایط، به کمتر از ۲۲ هزار تومان نخواهد رسید.

وی افزود: اگر چه با آزادسازی منابع بلوکه شده ایران و همچنین رفع محدودیت‌های فروش نفت ایران، عرضه ارز افزایش خواهد یافت؛ ولی حتی اگر این منابع ارزی در بازار تزریق شده و نرخ ارز تحت تاثیر افزایش عرضه‌ها و جو روانی کاهش یابد، تقاضا آنقدر بالا است که مجال کاهش نرخ به بازار ارز نخواهد داد.

نظرسنجی مردمی در سایت بورس نیوز/ جمعه باید منتشر شود

قزل گل در رابطه با نرخ منطقی دلار که می‌تواند در تحلیل‌ها لحاظ گردد، گفت: به لحاظ سیاسی بر سر یک دو راهی بزرگ هستیم؛ احتمال توافق سیاسی یا عدم توافق و تداوم تحریم ها. هر یک از این دو اتفاق، شرایط متفاوتی برای بازار ارز رقم خواهد زد. در صورت توافق و بازگشت به برجام، میانگین نرخ دلار ۲۰ الی ۲۲ هزار تومان برای سال آینده منطقی خواهد بود و در صورت عدم توافق، قطعا بازار ارز از سقف‌های قبلی فراتر خواهد رفت.

وی تصریح کرد: نمی‌توان حجم نقدینگی بدون پشتوانه را نادیده گرفت. امسال، حجم قابل توجهی اوراق بدهی در بازار عرضه شده و پرداخت سود این اوراق، خود تورم زا خواهد بود. بانک مرکزی هم این روز‌ها به جای در پیش گرفتن سیاست‌های انبساطی و تزریق منابع برای سوق دادن مردم به سمت خرید سهام، سیاست‌های انقباضی در پیش گرفته و با عرضه حجم قابل توجهی اوراق، فشاری به دولت بعدی تحمیل خواهد کرد که نتیجه‌ای جز تورم به دنبال نخواهد داشت.

قزل گل در پایان خاطرنشان کرد: منابع بلوکه شده ایران و درآمد ناشی از رفع تحریم فروش نفت ایران، جوابگوی تقاضای ارز در کشور نخواهد بود و منطقا، غول نقدینگی مهلت کاهش نرخ به بازار ارز نخواهد داد و بزرگترین هنر سیاست گذاران، تثبیت نرخ دلار در محدوده ۲۰ الی ۲۲ هزار تومان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

تعریف نادرستی که کار دست سرمایه‌گذاران داد

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
کمپین آری به جمهوری اسلامی و نه به بورس
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
کارشناش نیستند . همین ادمها بودند که اوایل 99 بورس را بمردم تجویر کردند الان با شستا و پالایشها و دارایکم و دیگر اقلام مردم چه کنند/؟سهام بهشت زهرا را عرضه کرده بودند بهتر بود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع "وبهمن"

مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در تاریخ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ برگزار شد.

"وسمحال" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان چهار محال و بختیاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "وامین" با هم دیدار کردند

شرکت سرمایه‌گذاری امين توان آفرين‎‌ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"شتوکا" آماده برگزاری مجمع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکارنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: