کد خبر : ۲۳۷۰۲۶
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دولت نتوانسته بازار فولاد، قیر و سیمان را ساماندهی کند؛

خواندن ۲دقیقه

بازار فولاد قیر و سیمان+بورس نیوز


به گزارش بورس نیوز، علی نیکزاد ثمرین درباره نابسامانی بازار فولاد و سیمان، اظهار کرد: متاسفانه دولت نتوانسته بازار فولاد، قیر و سیمان را ساماندهی کند؛ با وجود اینکه قیر از نفت به دست می‌آید و قیمت این محصول در ماه‌های گذشته حدود ۴ میلیون تومان در هر تن بود باید دید چه اتفاقی در کشور رخ داده که قیر در هر تُن به حدود ۷.۵ میلیون تومان رسیده است.

نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در خانه ملت درباره بهای فولاد، افزود: تولید فولاد کشور ۳۰ میلیون تن بوده درحالیکه حداکثر مصرف کشور به ۱۵ میلیون تن می‌رسد؛ هرچند هزینه تولید میلگرد با وجود هزینه‌های بالاسری و سود کارخانه در کارخانه‌های نورد و ذوب حدود ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و شمش حدود ۷ هزار تومان است، اما چرا میلگرد در بازار حدود ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد؟

وی با بیان اینکه صحبت مسئولان مبنی بر اینکه بورس موجب نابسامانی بازار فولاد شده، پذیرفتنی نیست، اضافه کرد: برای تولید فولاد از انرژی، برق، معدن، سنگ آهن و ... با هزینه ریالی استفاده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت و دو سرپرست قبلی این وزارتخانه وعده‌هایی مبنی بر ساماندهی بازار فولاد و سیمان دادند، اما در تحقق این مهم موفق نبودند، که از آن‌ها در این رابطه گلایه‌مند هستیم، البته لازم به ذکر است وزیر صمت اراده جدی برای رفع این مشکلات داشت، اما در دولت مورد حمایت قرار نگرفت تا وزیر با اعمال تعرفه و... وضعیت را ساماندهی کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از اتمام بررسی بودجه در مجلس، به همراه کمیسیون صنایع و معادن مجلس به موضوع ساماندهی فولاد ورود می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

تنظیم قیمت‌ها باید طبق عرضه و تقاضا باشد نه شیوه دستوری

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "کازرو" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی کازرون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"ثاژن" حسابرس را در مجمع انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سخت آژند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ برگزار شد.

"ممسنی" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی ممسنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: