کد خبر : ۲۳۷۲۳۱
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:
۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه دولت باید راهکار‌هایی را برای تقویت بازار سرمایه در دستور کار خود قرار دهد، اظهار کرد:نخستین رویکرد دولت در تقویت این بازار جلب اعتماد مردم است.

خواندن ۲دقیقه

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه دولت باید راهکار‌هایی را برای تقویت بازار سرمایه در دستور کار خود قرار دهد، اظهار کرد: نخستین رویکرد دولت در تقویت این بازار جلب اعتماد مردم است.

وی افزود: ارائه آموزش‌های لازم در زمینه فعالیت در بازار سرمایه و بورس به مردم و سهامداران خرد قدم بعدی بوده که باید به درستی و با جدیت انجام شود تا افراد مطلع و آگاه به شرایط تمامی سرمایه خود را به این بازار وارد نکنند بلکه تنها مازاد آن را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در خانه ملت ضمن تاکید براینکه بازارگردانی توسط دولت باید جدی گرفته شود، ادامه داد: سازمان بورس و اوراق بهادار نباید مدیریت بورس را به کارگزاری‌ها واگذار کند و بورس را رها کند. باید با بازارگردانی اصولی نوسانات بورس را معقول و منطقی پیش ببرند، نه اینکه این بازار را دچار یک رشد حبابی یا نزول بدون دلیل و خسارت بار کنند.

میرتاج‌الدینی گفت: راهکار دیگر برای مدیریت بازار سرمایه، مدیریت عملکرد حقوقی‌ها در بورس بوده، یعنی نباید آن‌ها هر زمان که خواستند به بورس وارد شده و سهامی را بخرند و هر وقت هم که نخواستند، با افزایش قیمت سهام خود را فروخته و بازار را دچار مشکل کنند. دولت باید از بروز حرکت‌های عامدانه و هیجانی که بورس را بهم می‌ریزد، جلوگیری کرده و برای سهام مردم یک حافظ باشد.

بیشتر بخوانید:

درج نماد معاملاتی برنج طارم در بورس کالا

سهامدار خرد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
...............بر همتون که همش دستتون تو جیب ملته.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: