تعداد بازدید : ۹۸۹
کد خبر : ۲۳۷۲۳۳
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه کشور به دلیل تولید مکفی و ذخیره کافی در تامین میوه مشکلی ندارد، اما عدم نظارت، بازار را به هم ریخته است.

خواندن ۲دقیقه

گرانی میوه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قاسم ساعدی، با انتقاد از افزایش قیمت میوه در ادامه افزایش قیمت بسیاری از کالا‌های اساسی، اظهار کرد: اگرچه کشور به دلیل تولید مکفی و ذخیره کافی در تامین میوه مشکلی ندارد، اما عدم نظارت، بازار را به هم ریخته است تا جایی که میوه‌ای مانند خیار که تولید آن کاملا داخلی بوده به یکباره قیمت سرسام‌آوری پیدا می‌کند؛ لذا اگر متولیان نظارت بر بازار بر وظایف خود عمل کنند چنین مشکلاتی به وجود نخواهد آمد.

نماینده مردم دشت آزداگان و هویزه در خانه ملت با بیان اینکه فراز و نشیب‌های قیمتی در بازار کالا‌های اساسی از نبود نظارت دقیق و باز گذاشتن دست دلال‌ها نشات می‌گیرد، افزود: همچنین تداخل مسئولیتی میان دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی عدم اجرای "قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی" علت بسیار مهم دیگر این مسئله است.

وی با ابراز نگرانی از کوچک‌تر شدن سفره مردم در آستانه عید نوروز، ادامه داد: دلال‌بازی نقش اساسی در گرانی میوه دارد و تنها راهکار برطرف کردن این معضل اعمال سیاست‌های نظارتی شدید از مبدا تولید محصول تا رسیدن به دست مصرف‌کننده بوده، بنابراین سزوار نیست سود کشاورز که با زحمات طاقت‌فرسا محصولات را به زیرکشت می‌برد را واسطه‌گر‌ها کسب کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه مسئولان در روز‌های پایانی دولت دل به کار اجرایی نداده و بازار را به حال خود رها کرده‌اند، گفت: تفاوت قیمت برخی از میوه‌ها نشان از بی‌تدبیری دولتی است که نتوانسته سیستم‌های اجرایی و مسئول در کشور را هم‌نوا کرده و به کاهش قیمت‌ها در بازار منجر شود.

بیشتر بخوانید:

سوداگران با دپوی کالاهای اساسی منتظر شب عید هستند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غپاذر" از سهامداران دعوت کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ برگزار می شود.
در مجمع

در مجمع "ونیکی" ۳۲۰ ریال تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ملی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
سود ۱۹۰۰ریالی نصیب سهامداران

سود ۱۹۰۰ریالی نصیب سهامداران "شوینده"

مجمع عمومی شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
ترکیب هیات مدیره

ترکیب هیات مدیره "قیستو" انتخاب شد

مجمع فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: