تعداد بازدید : ۱۱۳۸
کد خبر : ۲۳۷۲۶۰
تحلیل عملکرد هفتگی صندوق های مختلط؛
۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
متوسط بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط به ۹۰ درصد رسید.

 

 به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط پرداخته شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی و بازدهی یک ساله آن‌ها اشاره نمود. همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.
پس از ارائه جدول، موارد اصلی به صورت جداگانه توضیح داده شده است:
خروج ۵۴۶ میلیارد ریالی از صندوق های مختلط

خروج ۵۴۶ میلیارد ریالی از صندوق های مختلط

خروج ۵۴۶ میلیارد ریالی از صندوق های مختلط
ارزش صندوق‌های مختلط در پایان روز ۱۹ اسفند ماه سال جاری به ۲۴ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال رسیده است. همچنان بیشترین ارزش صندوق‌های مختلط مربوط به دو صندوق تجربه ایرانیان و توسعه ممتاز به ترتیب با ۵.۹۸۰ و ۳.۱۶۳ میلیارد ریال است.

 متوسط بازدهی هفتگی صندوق‌های مختلط در هفته قبل معادل ۱.۲ درصد بوده است. بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به دو صندوق کارگزاری بانک تجارت و آسمان خاورمیانه به ترتیب با ۲.۸ و ۲.۴ درصد است. ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی نیز مربوط به دو صندوق مشترک کوثر و تجربه ایرانیان با ۰.۴ و ۰.۳ درصد بازدهی منفی است.

 متوسط بازدهی ماهیانه صندوق‌های مختلط در یک ماه منتهی به ۱۹ اسفند ماه، معادل ۱ درصد است. بیشترین بازدهی ماهیانه مربوط به صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین با ۳.۳ درصد بازدهی و منفی‌ترین بازدهی نیز مربوط به صندوق مشترک کوثر با ۱.۹ درصد بازدهی منفی است.

همچنین متوسط بازدهی فصل گذشته این صندوق‌ها معادل منفی ۹ درصد بوده است. بیشترین بازدهی فصلی مربوط به صندوق گوهر نفیس تمدن با ۸.۴ درصد بازدهی مثبت و ضعیف‌ترین عملکرد فصلی نیز مربوط به صندوق ثروت آفرین با بازدهی منفی ۱۹.۶ درصدی است.

 در بررسی سالیانه، متوسط بازدهی یک ساله صندوق‌های مختلط به ۹۰ درصد رسیده است. بیشترین بازدهی یک ساله منتهی به صندوق قابل معامله سپهر اندیشه نوین با ۱۳۷ درصد بازدهی و کمترین بازدهی نیز مربوط به صندوق مشترک کوثر با ۵۳ درصد بازدهی است.
در هفته قبل شاهد خروج ۵۴۶ میلیارد ریال منابع مالی از صندوق‌های مختلط بودیم. بیشترین خروج منابع مالی از دو صندوق تجربه ایرانیان و آرمان سپهر آشنا به ترتیب با ۲۹۳ و ۱۱۳ میلیارد ریال صورت گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"زماهان" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولانا" ۷۰ ریال سود داد

مجمع عمومی شرکت لیزینگ آیادانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ برگزار شد.

"شوینده" ۴ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار می‌شود.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "سخاش" در اردیبهشت ماه

شرکت سیمان خاش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ مجمع عمومی برگزار می‌کند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: