کد خبر : ۲۳۷۲۷۸
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان می‌تواند علاوه بر تقویت آبخوان‌ها به پایداری زاینده رود منجر شود.

خواندن ۲دقیقه

انتقال آب خلیج فارعضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی+بورس نیوزس به اصفهان منجر به پایداری زاینده رود و تقویت آبخوان‌ها می‌شود

به گزارش بورس نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان اظهار کرد: لازم بود برای تامین آب در مناطق مرکزی کشور به ویژه اصفهان تدابیری اندیشیده شود که یکی از این تدابیر انتقال آب خلیج فارس به اصفهان است.

وی افزود: طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران سالهاست مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و جای خرسندی دارد که به مرحله عملیاتی نزدیک شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه هزینه آب در طرح مذکور نسبتا بالاست، اما صنایع بزرگی مثل فولاد مبارکه، ذوب آهن و پالایشگاه اصفهان می‌توانند هزینه آن را تامین کنند تا به پایداری زاینده‌رود کمک شود.

وی اضافه کرد: مهم این است که طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی شروع می‌شود و اینکه در چه مدت‌زمانی به بهره‌برداری برسد در درجات بعدی قرار دارد چراکه با پیگیری‌ها این طرح زود به بهره‌برداری می‌رسد.

حاجی دلیگانی به پدیده فرونشست زمین به ویژه در دشت برخوار به علت تخلیه آبخوان‌ها هم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اهمیت موضوع انتقال آب خلیج فارس می‌تواند به کاهش فرونشست زمین بیانجامد و به تقویت آبخوان‌ها منجر شود.

گفتنی است، با راهبری وزارت صمت و سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

بیشتر بخوانید:

فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: