کد خبر : ۲۳۷۲۷۸
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان می‌تواند علاوه بر تقویت آبخوان‌ها به پایداری زاینده رود منجر شود.

خواندن ۲دقیقه

انتقال آب خلیج فارعضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی+بورس نیوزس به اصفهان منجر به پایداری زاینده رود و تقویت آبخوان‌ها می‌شود

به گزارش بورس نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان اظهار کرد: لازم بود برای تامین آب در مناطق مرکزی کشور به ویژه اصفهان تدابیری اندیشیده شود که یکی از این تدابیر انتقال آب خلیج فارس به اصفهان است.

وی افزود: طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران سالهاست مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و جای خرسندی دارد که به مرحله عملیاتی نزدیک شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه هزینه آب در طرح مذکور نسبتا بالاست، اما صنایع بزرگی مثل فولاد مبارکه، ذوب آهن و پالایشگاه اصفهان می‌توانند هزینه آن را تامین کنند تا به پایداری زاینده‌رود کمک شود.

وی اضافه کرد: مهم این است که طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی شروع می‌شود و اینکه در چه مدت‌زمانی به بهره‌برداری برسد در درجات بعدی قرار دارد چراکه با پیگیری‌ها این طرح زود به بهره‌برداری می‌رسد.

حاجی دلیگانی به پدیده فرونشست زمین به ویژه در دشت برخوار به علت تخلیه آبخوان‌ها هم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اهمیت موضوع انتقال آب خلیج فارس می‌تواند به کاهش فرونشست زمین بیانجامد و به تقویت آبخوان‌ها منجر شود.

گفتنی است، با راهبری وزارت صمت و سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

بیشتر بخوانید:

فولاد مبارکه مطالبه ۳۰ ساله مردم را به ۵ سال کاهش داد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰۵ ریالی در مجمع "لخانه"

مجمع عمومی لوازم خانگی پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ با حضور سهامداران به صورت حضوری و آنلاین، در سالن کنفرانس این شرکت در دفتر مرکزی برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "کازرو" دور هم جمع می‌شوند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی کازرون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"ثاژن" حسابرس را در مجمع انتخاب کرد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سخت آژند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ برگزار شد.

"ممسنی" از سهامدارانش دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی ممسنی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: