تعداد بازدید : ۸۱۷
کد خبر : ۲۳۷۲۸۱
مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه:
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
مدیر انرژی و سیالات شرکت فولادمبارکه گفت: طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان می‌تواند در تامین آب پایدار صنایع به ویژه شرکت فولاد مبارکه موثر باشد.

خواندن ۲دقیقه

فولاد مبارکه اصفهان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سید امیر طباطبائیان، مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه با اشاره به شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به به استان‌های شرقی و مرکزی کشور اظهار کرد: خشکسالی‌های دهه‌های اخیر در فلات مرکزی و محدودیت منابع آبی و همچنین بارگذاری‌های موجود بر حوضه زاینده‌رود به همراه افزایش جمعیت مشکلات عدیده‌ای برای این حوضه آبریز حاصل کرده است.

وی افزود: اخیراً با حضور شهرداری‌ها، صنایع و برخی دستگاه‌ها کنسرسیوم طرح انتقال آب خلیج فارس به استان اصفهان تشکیل شده که شرکت فولاد مبارکه هم به عنوان مهمترین واحد صنعتی کشور سهامدار این طرح است.

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: طرح مذکور منجر به تامین آب پایدار صنایع می‌شود و با شیرین سازی و انتقال آب به بخش‌های مرکزی ایران می‌توان به نیاز آبی صنایع پاسخ داد.

وی اضافه کرد: البته طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان هزینه‌های هنگفتی دارد که بر ارزش واقعی کالای آب صحه می‌گذارد.

طباطبائیان به چشم انداز و برنامه استراتژی شرکت فولاد مبارکه اشاره کرد و افزود: شرکت فولاد مبارکه در راستای «شهروند-شرکتی» همواره کوشیده تا با ایفای مسئولیت اجتماعی به توسعه استان و کشور یاری برساند.

وی با اشاره به سال ۹۳ که برداشت شرکت فولاد مبارکه از زاینده رود به ۳۰ میلیون مترمکعب رسیده بود، گفت: با تدابیر اندیشیده شده در سال‌های اخیر مصرف آب شرکت فولاد مبارکه به کمتر از ۲۰ میلیون مترمکعب در سال کاهش یافته است.

مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: در سال‌های اخیر، ۳۵ درصد از مصرف آب برداشتی شرکت فولاد مبارکه از حوضه زاینده‌رود کاهش یافته است و با انتقال آب از خلیج فارس برداشت آب‌های سطحی توسط این شرکت هم روند نزولی به خود می‌گیرد.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه در پروژه‌های آبی استان اصفهان اقدامات مهمی انجام داده است که می‌توان به تامین مالی تونل و سد کوهرنگ۳ و تامین ورق‌های مورد نیاز طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

فروش ۵۹۷ تنی "فولاد" در بهمن‌ماه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"درهآور" با موضوع سرمایه به مجمع می‌رود

شرکت دارویی ره‌آورد تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار خواهد کرد.
سوددهی

سوددهی "ثامید" از آخرین روز شهریورماه

شرکت توسعه و عمران امید زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "بسویچ" در نهم ماه آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پارس سویچ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ برگزار می شود.

"غویتا"۲۱ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت ویتانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: