تعداد بازدید : ۷۸۸
کد خبر : ۲۳۷۳۱۱
مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی:
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: سودی که در چند وقت اخیر به حساب سهامداران پرداخت شده است هیچ ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.

خواندن ۲دقیقه

سهام عدالت+ بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، حسین قشمی، مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار کرد: اکنون بسیاری از سهامداران که جزو مشمولان سهام عدالت هستند در انتظار پرداخت سود هستند، اما باید اعلام کرد، سودی که در چند وقت اخیر به حساب سهامداران پرداخت شده است هیچ ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.

وی افزود: موضوع مطرح شده درخصوص توزیع سود شرکت‌ها بوده که در راستای اختیارات شرکت سپرده‌گذاری انجام و به حساب سهامداران شرکت‌های بورسی و فرابورس پرداخت شده است.

قشمی ادامه داد: از سال ۹۷ شرکت سپرده‌گذاری در تلاش بوده تا سامانه جامع توزیع سود را در اختیار داشته باشد و از این طریق سود‌های شرکت بورس و فرابورس که در کدال اعلام می‌شود را به حساب سهامداران پرداخت کند.

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه شرکت سپرده‌گذاری به دنبال این تا سهامداران دیگر برای دریافت سود نقدی به صورت سنتی اقدام نکنند، گفت: عده‌ای نسبت به دریافت سود اطلاعاتی پیدا نمی‌کنند یا حتی برخی از سود‌ها به دلیل پایین بودن رقم آن‌ها توجیه اقتصادی برای پیگیری سود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده باشند اطلاعاتشان در اختیار شرکت سپرده‌گذاری قرار می‌گیرد تا سود شرکت‌ها به حسابشان پرداخت شود و تاکنون سود ۱۳۰ شرکت که دارای سهامداران زیادی بوده‌اند پرداخت شده است.

قشمی بیان کرد: بعد از برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها، اگر سودی در این جلسه مصوب شده باشد شرکت‌ها به مدت هشت ماه فرصت دارند تا سود اعلام شده را پرداخت کنند.

وی توضیح داد: در یک سال گذشته شرکت‌هایی که به دنبال پرداخت سود از طریق شرکت سپرده گذاری بودند، مبلغ را به حساب شرکت واریز کردند و در انتها مبلغ مدنظر به حساب مشمولان سهامداران پرداخت شده است.

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: اکنون ۹۵درصد از سهامداران هر شرکتی سجامی شده‌اند؛ بنابراین سامانه سجام بهترین روش برای پرداخت سود شرکت‌ها محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

افزایش ۱۲۸ هزار تومانی قیمت سهام عدالت

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"درهآور" با موضوع سرمایه به مجمع می‌رود

شرکت دارویی ره‌آورد تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار خواهد کرد.
سوددهی

سوددهی "ثامید" از آخرین روز شهریورماه

شرکت توسعه و عمران امید زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "بسویچ" در نهم ماه آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پارس سویچ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ برگزار می شود.

"غویتا"۲۱ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت ویتانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ برگزار شد.
پربیننده ترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: