تعداد بازدید : ۱۵۶۵
کد خبر : ۲۳۷۵۵۵
مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه ایران سهام:
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه ایران سهام گفت: به مدیران و متولیان بازار سرمایه توصیه می‌کنیم به جای دخالت در روند بازار سرمایه، به نظارت بپردازند و از تغییر مکرر قوانین و مقررات این بازار، بپرهیزند.

متولیان بازار از تغییر مکرر قوانین و مقررات بپرهیزند

حمید علیخانی مدیرعامل کارگزاری راهبرد سرمایه ایران سهام در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: دادن وکالت به یک شخص حقیقی یا حقوقی برای پیگیری خواسته‌های سهامداران، موضوع مبهمی است! بطور کلی چنین اقدامی به شفافیت و اعتبار بازار سرمایه لطمه می‌زند. بهتر است سهامداران بطور شفاف، خواسته‌های منطقی خود را در مجامع مطرح کنند و پیگیر این خواسته‌ها از مجاری حقوقی و قانونی باشند، چه نیازی به اقدامات شبهه دار که ممکن است تبعاتی هم برای سهامداران به همراه داشته باشد، هست؟

این کارشناس بازار سرمایه در پیش بینی وضعیت بازار گفت: نسبت به وضعیت بازار سرمایه در روز‌های پایانی سال خوشبین هستم و معتقدم این بازار در روز‌های پایانی سال، استارت یک حرکت مثبت را خواهد زد و چه بسا در نیمه اول سال ۱۴۰۰، شاخص کل بورس، سقف قبلی را مجددا لمس کند.

وی گفت: در حال حاضر اکثر سهم‌های بازار در گروه‌های مختلف پالایشی و بانکی و غذایی و... به لحاظ تحلیلی جذاب شده و نسبت‌های P بر E معقولی دارند، فقط به مدیران و متولیان بازار سرمایه توصیه می‌کنیم به جای دخالت در روند بازار سرمایه، به نظارت بپردازند و از تغییر مکرر قوانین و مقررات این بازار، بپرهیزند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "سقاین" در نیمه ماه آینده

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان قاین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ برگزار می شود.

"سدشت" هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت صنایع سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "زپارس" در سی‌ام ماه جاری

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ برگزار خواهد شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "خودکفا" تازه می شود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: