تعداد بازدید : ۱۷۳۵
کد خبر : ۲۳۷۵۶۰
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
مجمع عمومی سالیانه سرمایه‌گذاری غدیر منتهی به سال مالی آذر ۱۳۹۹ با حضور ۸۰ درصد سهامداران این هلدینگ برگزار شد.

خواندن ۲دقیقه

شرکت سرمایه گذاری غدیر+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی سالیانه سرمایه‌گذاری غدیر منتهی به سال مالی آذر ۱۳۹۹ با حضور ۸۰ درصد سهامداران این هلدینگ برگزار شد.

بر این اساس، در ابتدای مجمع مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر گزارشی از عملکرد این شرکت ارائه کرد.

سید امیرعباس حسینی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر اظهار کرد: این شرکت، شرکتی چند رشته‌ای بوده که رشته‌های مختلفی در کشور را شامل می‌شود و تقریبا در سراسر ایران کارخانه صنعتی یا پروژه عمرانی دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر+بورس نیوز

وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با تکیه بر نیروی انسانی متخصص، جذاب‌ترین فرصت‌های موجود در بازار‌های اولیه و ثانویه داخلی و بین‌المللی را شناسایی کرده و با سرمایه‌گذاری در آن‌ها از طریق هلدینگ‌های مبتنی بر دانش و فناوری، تلاش می‌کند تا انتظارات تمامی ذینفعان به ویژه سهامداران را برآورده سازد. براین اساس افق شرکت برای سال ۱۴۰۲ اینگونه تدوین شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر ادامه داد: شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در افق سال ۱۴۰۲، شرکتی است: غنی از ارزش برای ذینفعان به ویژه سهامداران؛ دانش محور و متخصص؛ یادگیرنده و منعطف؛ دوستدار محیط زیست و اجتماع؛ یادگیری از تجربیات گذشته و دانش روز؛ راهبر، هدایت‌کننده و ارزش‌آفرین برای تمامی بخش‌های زیرمجموعه. در این مدت با بررسی عملکرد شرکت‌های زیر مجموعه و شناسایی شرکت‌های زیان‌ده کم‌بازده تصمیم به ادغام یا انحلال ۲۴ شرکت گرفته شد. همچنین مقرر شد غدیر از حوزه‌هایی که مربوط به کار آن نیست خارج شود.

حسینی خاطرنشان کرد: ۵۶ درصد ارزش سرمایه‌گذاری غدیر در شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان است. ۱۶ درصد در پتروشیمی پارس و نزدیک ۲۴ درصد بر اساس ارزش روز شرکت‌های بورسی مربوط به صنایع و معادن است.۸۴ درصد ظرفیت تولید اوره و ۲۲ درصد ظرفیت پالایش نفت خام کشور در شرکت‌های تابعه این هلدینگ قرار دارد. شرکت سرمایه‌گذاری غدیر مالکیت حدود ۶۸ درصد سهام این شرکت را که آخرین سرمایه ثبتی آن ۴۰، ۵۰۰ میلیارد ریال است، دارا می‌باشد. شرکت سیمان هلدینگ غدیر یکی از ۳ مجموعه بزرگ تولید سیمان در کشور است و سهم عمده‌ای در تولید سیمان در کشور دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در خصوص عملکرد این شرکت در بورس بیان کرد: سهام غدیر در بورس متناسب با رفتار بازار و عملکرد سهامداران دچار تغییراتی شد. ارزش این شرکت در بورس در حال حاضر ۹۳ هزار میلیارد تومان بوده و به عنوان دومین شرکت ارزشمند در شرکت‌های چند رشته‌ای شناخته می‌شود. در مقایسه سرمایه ثبتی شرکت غدیر در رده پانزدهم قرار دارد. اما عملکرد شرکت غدیر نسبت به شاخص بورس عملکرد بهتری داشت.

وی توضیح داد: سود خالص شرکت در سال منتهی به ۳۰ آذر ۹۹ به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان رسید. براین اساس نرخ بازدهی شرکت نسبت به سال ۹۸ رشد داشت. هرچند که رشد قابل توجهی نبود. قیمت سهام در پایان این سال مالی ۱۲۹۷ تومان بود. غدیر رتبه اول بهره‌برداری از تولید را در میان شرکت‌های چند رشته‌ای به دست آورد. در میان ۵۰۰ شرکت برتر کشور رتبه سوم را با رشد ۷۱ درصدی به دست آورد.

حسینی همچنین از عرضه اولیه یکی از زیر مجموعه‌های این شرکت در بورس خبرداد. در سال جاری، ۶ پروژه به بهره‌برداری رسید و ۴۴ پروژه هم در حال حاضر در غدیر در حال اجرا بوده که ارزش دلاری این پروژه‌ها حدود ۲۰ میلیارد دلار است.

گفتنی است، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در پایان مجمع، پیشنهاد سود هر سهم ۷۰ تومان را برای سال ۱۴۰۰ ارائه داد و گفت: سود این سهم در سال ۹۹، ۴۹ تومان بود که بارشد ۴۰ درصدی به ۷۰ تومان رسید، اما مجمع این مبلغ را نپذیرفت و مجمع قیمت هرسهم را برای سال ۱۴۰۰، به ازای هر سهم ۸۰ تومان تصویب کرد.

بیشتر بخوانید:

سود ۱.۰۲۴ ریالی هر سهم "وغدیر" در سال ۱۳۹۹

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "وسین" در اردیبهشت ماه تصمیم می‌گیرند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه سینا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ برگزار می‌شود.
تصمیم به افزایش سرمایه

تصمیم به افزایش سرمایه "ثعتما" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتمادگستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۴برگزار می شود.
مجمع

مجمع "سقاین" در نیمه ماه آینده

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان قاین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ برگزار می شود.

"سدشت" هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت صنایع سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: