تعداد بازدید : ۲۹۹۹
کد خبر : ۲۳۷۵۸۵
سود فروش سرمایه‌گذاری‌های این شرکت بررسی شد؛
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
با توجه به ماهیت شرکت که سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، بخش اصلی سودآوری شرکت که مربوط به سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر بوده، در سه ماهه پایانی سال مالی آن محقق می‌شود.

خواندن ۲دقیقه

سود ۲۹۲ ریالی هر سهم

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین که یکی از زیرمجموعه‌های اصلی "شستا" به شمار می‌آید، در دوره ۹‌ماهه منتهی به پایان بهمن‌ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۹ هزار و ۵۷ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۲۹۲ ریال به ازای هر سهم (بر اساس سرمایه ۳۱ هزار میلیارد ریالی) بوده، نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۵۸ درصدی را نشان می‌دهد.

بیش از ۹۸ درصد از کل درآمد‌های عملیاتی این شرکت در این دوره مربوط به سودفروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت بوده و از کل ۹ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال درآمدعملیاتی این شرکت، مبلغ ۹.۴۱۹ میلیارد ریال آن مربوط به درآمد ناشی از سود فروش سرمایه‌گذاری‌هاست.

گزارش 9ماهه حسابرسی نشده تاصیکو+بورس نیوز

با توجه به ماهیت شرکت که سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، بخش اصلی سودآوری شرکت که مربوط به سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر بوده، در سه ماهه پایانی سال مالی آن محقق می‌شود.

لازم به ذکر است، سود فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت در دوره ۹ماهه سال جاری عمدتا مربوط به واگذاری بخشی از سهام شرکت‌های زغال‌سنگ پرورده طبس (عرضه اولیه)، کاشی و سرامیک سعدی، هلدینگ سدید و فرآورده‌های نسوز ایران بوده است.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت در پایان بهمن‌ماه به بیش از ۴۸ هزار میلیارد ریال شامل ۳۸.۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بورسی و ۹.۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری غیربورسی رسیده است.

شرکت‌های اصلی سرمایه‌پذیر سرمایه‌گذاری صدر تامین

جدول درصد مالکیت سرمایه گذاری تاصیکو+بورس نیوز


بیشتر بخوانید:

افزایش ۷۵درصدی سود تلفیقی "تاصیکو"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"زماهان" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولانا" ۷۰ ریال سود داد

مجمع عمومی شرکت لیزینگ آیادانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ برگزار شد.

"شوینده" ۴ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: