کد خبر : ۲۳۷۵۸۵
سود فروش سرمایه‌گذاری‌های این شرکت بررسی شد؛
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
با توجه به ماهیت شرکت که سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، بخش اصلی سودآوری شرکت که مربوط به سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر بوده، در سه ماهه پایانی سال مالی آن محقق می‌شود.

خواندن ۲دقیقه

سود ۲۹۲ ریالی هر سهم

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین که یکی از زیرمجموعه‌های اصلی "شستا" به شمار می‌آید، در دوره ۹‌ماهه منتهی به پایان بهمن‌ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۹ هزار و ۵۷ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۲۹۲ ریال به ازای هر سهم (بر اساس سرمایه ۳۱ هزار میلیارد ریالی) بوده، نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن رشد ۵۸ درصدی را نشان می‌دهد.

بیش از ۹۸ درصد از کل درآمد‌های عملیاتی این شرکت در این دوره مربوط به سودفروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت بوده و از کل ۹ هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال درآمدعملیاتی این شرکت، مبلغ ۹.۴۱۹ میلیارد ریال آن مربوط به درآمد ناشی از سود فروش سرمایه‌گذاری‌هاست.

گزارش 9ماهه حسابرسی نشده تاصیکو+بورس نیوز

با توجه به ماهیت شرکت که سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، بخش اصلی سودآوری شرکت که مربوط به سود سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر بوده، در سه ماهه پایانی سال مالی آن محقق می‌شود.

لازم به ذکر است، سود فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت در دوره ۹ماهه سال جاری عمدتا مربوط به واگذاری بخشی از سهام شرکت‌های زغال‌سنگ پرورده طبس (عرضه اولیه)، کاشی و سرامیک سعدی، هلدینگ سدید و فرآورده‌های نسوز ایران بوده است.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های شرکت در پایان بهمن‌ماه به بیش از ۴۸ هزار میلیارد ریال شامل ۳۸.۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بورسی و ۹.۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری غیربورسی رسیده است.

شرکت‌های اصلی سرمایه‌پذیر سرمایه‌گذاری صدر تامین

جدول درصد مالکیت سرمایه گذاری تاصیکو+بورس نیوز


بیشتر بخوانید:

افزایش ۷۵درصدی سود تلفیقی "تاصیکو"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
صدای مجمع

صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت صنعت غذایی کورش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی فن آوران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ برگزار خواهد شد.

"انرژی" آماده برگزازی مجمع شد

مجمع عمومی شرکت بورس انرژی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت تولید محور خودرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: