تعداد بازدید : ۱۱۹۲
کد خبر : ۲۳۷۷۳۱
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:
۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۶
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ایران با ۱۵ کشور همسایه بوده و این کشور‌ها از نظر فرهنگی با ما قرابت دارند در نتیجه بازار آن‌ها ظرفیت مناسبی برای صادرات محصولات ایران است.

خواندن ۲دقیقه

صادرات+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، حجت‌اله فیروزی با اشاره به فرمایشات نوروزی رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تقویت قدرت خرید مردم و قطع دست واسطه‌ها، اظهار کرد: لازمه رونق تولید حمایت از سرمایه‌گذاران و رفع موانع پیش روی آن‌ها است؛ بخشی از موانع رونق تولید ناشی از قوانین موجود بوده که مجلس به دنبال حذف آن‌ها است و بخشی دیگر حاصل مقررات است که دولت باید سازوکار و بخشنامه‌ها را تسهیل کند.

نماینده مردم فسا در خانه ملت با بیان اینکه برای بهبود تولید باید منابع مالی موردنیاز تامین شود، افزود: منابع بانکی باید به جای بنگاهداری به سمت تولید هدایت شود که تحقق این مهم در گرو انقلابی جدی در نظام بانکی است.

وی ادامه داد: پس از راه‌اندازی واحد‌های تولیدی باید برای محصولات تولیدی بازار ایجاد شود، زیرا تولید بدون بازار از بین می‌رود. از آنجا که بخشی از تولیدات توسط مصرف‌کننده داخلی خریداری می‌شود باید با حذف واسطه‌ها زمینه کاهش قیمت کالا‌های تولیدی را فراهم کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: دولت و به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به عنوان متولی تنظیم بازار با پیش بینی سازوکار‌هایی دقیق از جولان دلالان در بازار جلوگیری کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: ایران با ۱۵ کشور همسایه بوده و این کشور‌ها از نظر فرهنگی با ما قرابت دارند در نتیجه بازار آن‌ها ظرفیت مناسبی برای صادرات محصولات ایران است.

فیروزی با بیان اینکه اصلاح قوانین گمرکی، تسهیل در مقررات بازرگانی، تامین وسایل حمل و نقل و... در صادرات اثرگذار است، اضافه کرد: بسیاری از محصولات ایرانی مانند خشکبار، کفش و کیف چرم، صنایع فولادی و... علاوه بر کشور‌های همسایه در بازار‌های جهانی مشتری دارد. 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"زماهان" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولانا" ۷۰ ریال سود داد

مجمع عمومی شرکت لیزینگ آیادانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ برگزار شد.

"شوینده" ۴ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: