تعداد بازدید : ۱۱۱۰
کد خبر : ۲۳۷۷۳۹
وزیر راه و شهرسازی:
۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
وزیر راه با تاکید بر الزام ایرلاین‌ها به افزایش هواپیما‌های با برد کوتاه و بلند در سال جدید، گفت: شرکت‌ها امسال باید پرواز به کشور‌های دیگر را افزایش دهند.

صنعت هوایی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهداف وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: موضوعی که در سال جدید برای صنعت حمل و نقل هوایی برای ما مهم بوده، مربوط به سیاست‌هایی است که باعث کیفی‌سازی و افزایش ظرفیت ناوگان هوایی کشور می‌شود.

وی ادامه داد: ۲ هدف را برای شرکت‌های هواپیمایی الزام کرده‌ایم؛ نخست این است که شرکت‌های هواپیمایی، هواپیما‌های با برد کوتاه خود را برای انجام مسافرت‌های داخلی افزایش دهند.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بخشی از صنعت هوایی که پرواز‌های داخلی را انجام می‌دهند، به دلیل سن بالا از خط هوایی خارج شدند و لازم است تا این هواپیما‌ها در سال جدید جایگزین شوند.

اسلامی افزد: سال گذشته این سیاست دنبال و تعدادی هواپیما با برد کوتاه برای کشور تامین شد. در سال جدید نیز باید تعدادی هواپیما با برد کوتاه برای زنده نگه داشتن و افزایش ظرفیت صنعت هواپیمایی وارد کشور شوند.

وی تاکید کرد: هدف دوم مربوط به هواپیما‌های بلند مدت هستند که ضرورت دارد تا شرکت‌ها بتوانند پرواز‌های بلند خودشان را به اقصی نقاط جهان گسترش دهند؛ به طوری که با به دست آوردن شرایط، لوازم و ضوابطی که بتوانند از طریق آن مجوز‌ها را داشته باشند، پرواز‌های خود را به سایر کشور‌ها انجام دهند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هر چند در کشور طی سال گذشته نشست و برخاست هواپیما در پرواز‌های داخلی، کاهش چشمگیری روی نداد؛ با وجود این سعی خواهیم کرد تعداد پرواز‌ها را در سال جدید با وجود شرایط کرونا و اجتناب مردم از سفر‌های غیرضروری، همچنان حفظ کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "وسین" در اردیبهشت ماه تصمیم می‌گیرند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه سینا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ برگزار می‌شود.
تصمیم به افزایش سرمایه

تصمیم به افزایش سرمایه "ثعتما" در مجمع

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتمادگستر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۴برگزار می شود.
مجمع

مجمع "سقاین" در نیمه ماه آینده

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان قاین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ برگزار می شود.

"سدشت" هیات مدیره جدید انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت صنایع سیمان دشتستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: