تعداد بازدید : ۱۱۸۵
کد خبر : ۲۳۷۷۶۱
۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: شاخص‌های آماری حکایت از روند روبه رشد در صنایع راهبردی دارد و از ۲۷ زنجیره صنعتی ۱۷ محصول صنعتی با رشد قابل ملاحظه‌ای روبه رو بوده اند.

به گزارش بورس نیوز، مهدی صادقی نیارکی با بیان اینکه شاخص‌های آماری حکایت از روند روبه رشد در صنایع راهبردی دارد و از ۲۷ زنجیره صنعتی ۱۷ محصول صنعتی با رشد قابل ملاحظه‌ای روبه رو بوده اند، افزود: سال ۹۹ را با دو تهدید بزرگ شیوع ویروس منحوس‌کرونا و تشدید محدودیت‌های بین المللی آغاز کردیم و با وجود همه چالش‌هایی که برای کشور به همراه داشت با همکاری دلسوزانه مردم و صنعتگران عزیز کشورمان به فرصتی برای جهش بخش صنعتی کشور تبدیل شد.

وی تصریح کرد: نظام اسلامی با همراهی ملّت و تلاش و تدبیر دولت و در اجرای منویات مقام معظم رهبری توانست گام‌های بزرگی در حوزه خوداتکایی در تولید محصولات مقابله با بیماری کرونا و توسعه صنعتی کشور بردارد.

معاون امور صنایع وزارت صمت ادامه داد:در شرایطی که اغلب کشور‌ها با مشکل کمبود ماسک ومواد ضد عفونی کننده دست به گریبان بودند، جهادگران عرصه صنعت با تلاش‌های شبانه روزی و ظرف مدت زمان کوتاهی توانستند، کشور را در تولید محصولات مقابله با کرونا خوداتکاء کنند.

صادقی نیارکی گفت: سال ۹۹ را در حالی به پایان رساندیم که شاهد افزایش بیش از ۱۳۵ برابری تولید ماسک سه لایه و ۲۱۳ برابری تولید ماسک N ۹۵ در کشور هستیم و دستاورد‌های خوبی در ساخت تجهیزات و ماشین آلات تولید ماسک بدست آوردیم.

وی اضافه کرد: در کنار توانمندسازی صنایع در تولید محصولات مقابله با کرونا شاهد افزایش رغبت سرمایه‌گذاری در بخش صنعتی کشور بودیم واشتغالزایی در کشور بیش از ۲۲ درصد رشد داشت و بیش از ۶ هزارو ۴۹۱ واحد صنعتی به مرحله بهره برداری رسیدند.

معاون امور صنایع وزارت صمت احیاء واحد‌های راکد را دستاورد دیگری دانست که در سال ۹۹ برای کشور رقم خورد و گفت: بیش از ۱۴۸۷ واحدی تولیدمتوقف به چرخه تولید بازگشتند.

وی تصریح کرد: همچنین شاخص‌های آماری حکایت از روند روبه رشد در صنایع راهبردی نظیر لوازم خانگی، خودرو، پتروشیمی، لاستیک و.. دارد و از بین ۲۷ زنجیره صنعتی ۱۷ محصول صنعتی با رشد قابل ملاحظه‌ای روبه رو بوده اند.

معاون امور صنایع وزارت صمت در پایان، ضمن تبریک و تهنیت سال جدید، مراتب قدردانی خود را از تلاش‌های صادقانه جامعه صنعتی کشور و همکارانش در مجموعه وزارت صنعت، معدن وتجارت ابراز داشت و گفت: با این امید که سال پیش‌رو، سالی سرشار از نشاط و موفقیت و به دور از رنج و محنت برای مردمان سرزمینم باشد و شاهد شکوفایی و اعتلای کشور عزیزمان ایران باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"زماهان" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولانا" ۷۰ ریال سود داد

مجمع عمومی شرکت لیزینگ آیادانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ برگزار شد.

"شوینده" ۴ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: