تعداد بازدید : ۸۶۶
کد خبر : ۲۳۷۷۷۵
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پتروشیمی گچساران با ظرفیت یک میلیون تن اتیلن سالانه، هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۲۷۰۰ نفر در حال حاضر در این پتروشیمی مشغول به کار هستند.

خواندن ۲دقیقه

صنعت پتروشیمی+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سید حشمت الله صمیمی دوست اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم استان کهگیلویه و بویراحمد که بر اساس ظرفیت‌های استان در حال اجراست در‌های پتروشیمی است.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری پتروشیمی در استان کهگیلویه بویراحمد ۳۰ هزار میلیارد تومان است که تاکنون بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان هزینه شده و عمده این میزان در دولت تدبیر و امید بوده است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با توجه به اینکه ظرفیت تولید اتیلن در شیمی گچساران سالانه یک میلیون تن بوده و تامین کننده مواد اولیه پتروشیمی دهدشت صنایع پلیمر گچساران است که هر کدام سالانه ۳۰۰ هزار تن اتیلن از این پتروشیمی در رفع می‌کنند و ۴۰۰ هزار تومان مازاد دارد پیشنهاد می‌شود در شهرستان بهمئی با توجه به نزدیکی به پالایشگاه بیدبلند یک طرح پتروشیمی اجرا و احداث شود.

صمیمی تصریح کرد: یکی از پتانسیل‌های خوبی می‌توان برای پتروشیمی پیشنهادی برای شهرستان بهمئی در نظر گرفت بحث تامین آب است که هم اکنون ۳ میلیون متر مکعب آب به بخش صنعت از طریق سد کوثر تخصیص داده شده است. همچنین نزدیکی به بنادر جنوبی و بزرگراه اهواز به شیراز از دیگر مزیت‌ها و ویژگی‌های شهرستان بهمنی است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳ طرح پتروشیمی در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط هلدینگ اقتصادی خلیج فارس در حال اجراست که اجرای طرح پتروشیمی در شهرستان بهمیی نیز امکان پذیر است انتظار داریم وزارت نفت و سمت موظف شوند موافقت لازم را با این پتروشیمی انجام دهند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی ۷۵۰ مگاباتی کهگیلویه یکی از پروژه‌های مهم استان کهگیلویه و بویراحمد است که در صورت اجرا شده نقش مهمی در توسعه منطقه خواهد داشت انتظار داریم حوزه معاون اول رئیس جمهور به این پروژه توجه داشته باشند.

صمیمی دوست تاکید کرد: این طرح مهم ۲۲۷ میلیون یورو تسهیلات ارزی نیاز دارد که نیازمند همکاری بانک عامل وزارت نیرو و صندوق توسعه ملی است.

وی بیان کرد: پتروشیمی گچساران با ظرفیت یک میلیون تن اتیلن سالانه، هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۲۷۰۰ نفر در حال حاضر در این پتروشیمی مشغول به کار هستند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پتروشیمی دهدشت اکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در حال حاضر ۵۰۰ نفر در این پتروشیمی مشغول به کار هستند.

صمیمی دوست افزود: پتروشیمی صنایع پلیمر گچساران نیز یکی دیگر از پتروشیمی‌های این استان است که هم اکنون چهار درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۲۰ میلیارد هزینه شده و ۳۰۰ نفر هم اکنون در این طرح اقتصادی مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به در دست اجرا بودن پالایشگاه سوخت سبز (بایو اتانول) شهر باشت بیان کرد: این پروژه با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومان اجرا خواهد شد که ۴۰۰ میلیارد تومان آن از طریق سازمان ایدرو و ۴۰۰ میلیون تومان دیگر از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌شود که با بانک سپه رایزنی‌های صورت گرفته که نیاز به کنسرسیوم است و در صورت بهره برداری از این پروژه مهم برای اشتغال زایی مردم منطقه، کشاورزی منطقه را رونق می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"درهآور" با موضوع سرمایه به مجمع می‌رود

شرکت دارویی ره‌آورد تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار خواهد کرد.
سوددهی

سوددهی "ثامید" از آخرین روز شهریورماه

شرکت توسعه و عمران امید زمانبندی پرداخت سود را مشخص کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "بسویچ" در نهم ماه آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پارس سویچ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ برگزار می شود.

"غویتا"۲۱ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت ویتانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: