تعداد بازدید : ۱۹۳۹
کد خبر : ۲۳۸۰۱۷
رئیس سازمان بورس و چشم‌انداز ۱۴۰۰ بورس:
۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت انتظار ما در شرایط منفی بازار سرمایه از حقوقی ها این است که با خرید بیشتر، به عرضه سهام پاسخ دهند.

چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت قطعا مثبت است

دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس در گفتگوی خبری امروز در مورد چشم انداز ۱۴۰۰ بورس اظهارکرد: چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت قطعا مثبت خواهد بود و هر چقدر ثبات در اقتصاد کلان بیشتر باشد، مقررات گذاری بر اساس منطق بازار دنبال بشود، نظارت و شفافیت در بورس کامل باشد، نوسانات در بورس کنترل می شود.

وی اضافه کرد: با شیوع کرونا فشار معیشیتی در سال ۹۹ به مردم وارد شد، این موضوع به ویژه برای قشرهای آسیب پذیر جدی بود، بخش قابل توجهی از این افراد یک دارایی ارزشمند به نام سهام عدالت داشتند.ایده آزادسازی سهام عدالت بر همین اساس مطرح شد. تمایل و توصیه همه ما این هست که مردم عزیز آن را نگه دارند. در عین حال به دنبال روش هایی هستیم که هم فشار فروش به بازار سرمایه وارد نشود و هم نقدشوندگی بورس مد نظر نهاد ناظر است.

تعداد بازدید : 0


رئیس سازمان بورس تاکید کرد: بازار سرمایه عموما به اخبار، چه مثبت چه منفی، بیش از وزن خبر، واکنش نشان می دهد، این موضوع می بایست در اظهار نظرهای سیاسی در خصوص بورس دقت شود.

وی با اشاره به شیوع کرونا فشار معیشیتی در سال ۹۹ به مردم وارد شد، گفت: این موضوع به ویژه برای قشرهای آسیب پذیر جدی بود، بخش قابل توجهی از این افراد یک دارایی ارزشمند به نام سهام عدالت داشتند. ایده آزادسازی سهام عدالت بر همین اساس مطرح شد. تمایل و توصیه همه ما این هست که مردم عزیز آن را نگه دارند. در عین حال به دنبال روش هایی هستیم که هم فشار فروش به بازار سرمایه وارد نشود و هم نقدشوندگی بورس مد نظر نهاد ناظر است.

دهقان دهنوی افزود: تلاشمان این هست هر حرفی که توسط نهاد ناظر عنوان می شود حتما به آن عمل شود، این موضوع موجب اعتمادبخشی به بورس می شود. در کنار آن جریان اطلاعات در بازار سرمایه می بایست تقویت شود، شرکت ها می بایست اطلاعات شفاف تر و به موقع به سهامداران ارائه دهند. نظارت ما بر فعالیت بازار نیز می بایست تقویت شود. در حال تهیه سیستم هایی هستیم که ضمن نظارت بتوانند حتی پیش گیری از تخلفات داشته باشند. این موارد می توانند اعتماد مردم به بازار را تقویت کنند.

تعداد بازدید : 0

رئیس سازمان بورس، افزود: جمع بستن عملکرد حقوقی ها اشتباه هست، در برخی موارد حقوقی ها مسئولیت پذیری خود را نسبت به بازار انجام دادند، انتظار ما در شرایط منفی بازار سرمایه از حقوقی ها این است که با خرید بیشتر، به عرضه سهام پاسخ دهند، برخی از آن ها کار خود را به در درستی انجام دادند. در عین حال برخی از حقوقی ها مسئولیت خود را به خوبی انجام ندادند. این موضوع در قوانین و مقررات نمی گنجد، کاستی هایی در مقررات گذاری ها اکنون وجود دارد، اما اکنون سازمان از ابزارهای خود استفاده می کند که حقوقی ها به این سمت هدایت شود که نقش خود را به درستی ایفا کنند. البته این موارد برای حقیقی ها هم صدق می کند.

تعداد بازدید : 0

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازار سرمایه می بایست در نهایت اقتصاد کشور را توسعه دهد، این موضوع منفعت برای ناشرین، مردم، بورس و اقتصاد کشور دارد. صنایع بورسی می بایست توجیه پذیری اقتصادی داشته باشند تا سرمایه وارد کانال های صحیح شوند و اقتصاد یک کشور توسعه یابد.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
حال ندارم توضیح بدم در بلند مدت قطعا شما نیستید
مالباخته در بورس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۰
...............پول مارو خوردن حالا وعده بلند مدت چند ساله میدن که بخاطر تورم حتی اگر رشد هم بکند درواقع ارزش پولمون یک بیستم شده..ها ...........
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
دزد ها پول ملت تو بورس به یغما بردند
......... سکوت کرد برای حفظ ...........
امینی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
قای،دیقان،دهنوی،،ازسهام،بانگ،دی،اگر،کلا،برداری،نیست،چرا،د،،،،دیشب،بود،۱۹۹۴۱اول،صهح،شد۹۶۶قرون،ان،که،قرمز،بود،جرا،۶/,۱,/۴۰۰سهام،را،بادوهزاتوما،فروختن،فروختن،ایا،این،یک،کلا،برداری،،،،،،،نیست،که،خراغ،خاموش،هرکت،بکند،ایا،این،کار،دروست،هست،شما،مسول،هستین،ازهق،مردم،هق،بورس،دفابکنید،ایا،میشود،از،بست،میلیون،یک،شبه،بشود،نوست،هزارتومان،انهم،چراق،خاموش
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
برنامه کوتاه مدت براتون بهتره ! پفکم بخری تو بلند مدت رشد میکنه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع "وبهمن"

مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در تاریخ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ برگزار شد.

"وسمحال" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان چهار محال و بختیاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "وامین" با هم دیدار کردند

شرکت سرمایه‌گذاری امين توان آفرين‎‌ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"شتوکا" آماده برگزاری مجمع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکارنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: