تعداد بازدید : ۱۳۲۳
کد خبر : ۲۳۸۱۴۸
۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵
کمیته دولتی برنامه ریزی و تحقیق صنعت متالوژی چین MPI برخلاف وزارت صنعت و فناوری اطلاعات در چین برنامه رشد ١.٤ درصدی تولید فولاد و رساندن تولید سالانه به ١.٠٦٥ میلیارد تن در سال را دارد.

خواندن ٣دقیقه

ر کاهش تولید فولاد چین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، کمیته دولتی برنامه ریزی و تحقیق صنعت متالوژی چین MPI برخلاف وزارت صنعت و فناوری اطلاعات در چین برنامه رشد ١.٤ درصدی تولید فولاد و رساندن تولید سالانه به ١.٠٦٥ میلیارد تن در سال را دارد. جلوگیری از افزایش ظرفیت و کنترل حجم تولید و تغییر در ظرفیت‌ها اساس برنامه این کمیته اعلام شده است.

پس از اعلام این خبر بیلت تانگشان با افزایش ١٠ یوانی به رکورد ١٣ ساله ٤٧٩٠ یوان به ازای هر تن (٧٢٩ دلار) دست یافت.

قیمت ورق گرم هم بو ٥٠ یوان افزایش به ٥٣٠٠ یوان در هر تن (٨٠٦.٥ دلار) افزایش یافت، ولی میلگرد، با توجه به هشدار‌های شدید آلودگی هوا و پیش بینی بارندگی بدون تغییر و در محدوده ٤،٨٤٠ یوان در هر تن معادل ٧٣٦.٥ دلار باقی ماند.

درحالیکه صنعت فولاد چین در حال آرام شدن پس از شوک محدودیت‌های تولید است، برنامه پنج ساله توسعه، اجازه رشد تولید را می‌دهد. طبق اظهار لی شینچوان دبیر کمیته دولتی برنامه ریزی و تحقیق صنعت متالوژی MPI پیک تولید آلاینده‌های صنعت فولاد در سال ٢٠٢٥ به حداکثر خود خواهد رسید و پس از آن تا سال ٢٠٣٠ کاهش ٣٠٪ درصدی خواهد داشت. دو شرکت دولتی Baowu و Hebei Iron & Steel متعهد شدند تا سال ٢٠٢٢ و ۲۰۲۳ به پیک تولید آلاینده‌ها برسند.

چنین اختلاف‌هایی چالش‌های جدی برای تولید سبز فولاد را ایجاد خواهند کرد. در حال حاضر ٩٠ درصد تولید فولاد چین در کوره بلند‌ها صورت می‌گیرد که نیازمند کک متالوژی و زغال سنگ است که با توجه به مصرف بالای فولاد انتظار افزایش بیشتر آن می‌رود.

لو تیژون معاون انجمن آهن و فولاد چین کاهش صادرات فولاد و افزایش واردات قراضه و محصولات میانی را خط مشی صنعت فولاد برای کاهش آلاینده‌ها می‌داند. شرایط مشابهی که پیشتر فولادسازان هندی و ترک برای جایگزینی محصولات چینی در بازار‌های هدف به خوبی بازاریابی و استفاده کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"زماهان" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ برگزار شد.
مجمع

مجمع "ولانا" ۷۰ ریال سود داد

مجمع عمومی شرکت لیزینگ آیادانا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ برگزار شد.

"شوینده" ۴ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: