کد خبر : ۲۳۸۳۲۴
در اسفند ماه ۱۳۹۹ بدست آمد؛
۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
عمده درآمد‌های اسفندماه شرکت مربوط به درآمد‌های ناشی از فروش پین و اعتبار فروخته شده بوده که از حاشیه سود پایینی برای شرکت‌های پرداخت برخوردار است.

خواندن ۲دقیقه

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که به طور سنتی در ماه‌های انتهایی سال و به ویژه در اسفندماه شاهد افزایش درآمد‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک هستیم، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش نیز از این قاعده مستثنی نبوده و عملکردی مطلوب را در اسفندماه به ثبت رسانده است.

علیرغم آنکه شاهد اعلام سود خالص ۹۱۷ ریالی به ازای هر سهم در سال مالی ۱۳۹۹ از شرکت سامان کیش بودیم با این وجود به نظر می‌رسد ادامه وضعیت کرونایی و کاهش توان خرید مصرف‌کنندگان در سال مالی جاری از اصلی‌ترین دغدغه‌های سهامداران این شرکت است.

عملکرد اسفندماه سپ+بورس نیوز

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، عمده درآمد‌های اسفندماه شرکت مربوط به درآمد‌های ناشی از فروش پین و اعتبار فروخته شده بوده که از حاشیه سود پایینی برای شرکت‌های پرداخت برخوردار است.

در مجموع درآمد‌های این شرکت تا انتهای سه ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰، ۷.۲۰۳ میلیارد ریال شده که با توجه به شناسایی درآمد‌های ۲۳.۸۵۰ این شرکت در ۱۲ماهه سال مالی ۱۳۹۹ پوششی مناسب محسوب می‌شود.

با این وجود افت چشمگیر تعدد تراکنش‌های خرید و استقبال مردم از خرید‌های عمده در ماه‌های اخیر و پس از شیوع کرونا، افزایش نرخ ارز در سال گذشته و افزایش هزینه‌های خرید دستگاه‌های پوز جدید و همچنین هزینه‌های استهلاک شاید از اصلی‌ترین دغدغه‌های این روز‌های سهامداران شرکت‌های پرداخت الکترونیک باشد.


  • بیشتر بخوانید:

افزایش درآمد ۲۵ درصدی "سپ"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: