تعداد بازدید : ۲۳۲۸
کد خبر : ۲۳۸۳۷۸
مدیرعامل کارگزاری بانک سپه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
مدیرعامل کارگزاری بانک سپه گفت: پیش بینی‌ها شتاب زده و هیجان زده است، به نظر نمی‌رسد برجام خطری برای بازار سرمایه داشته باشد.

بازار سرمایه مصون در برابر برجام

عظیم ثابت در گفت‌وگو با بورس نیوز با بیان اینکه مقداری در بازار هیجان کاذب ایجاد شده است، اظهار کرد: هم از نظر زمانی و هم از نظر قیمتی اصلاح‌های قابل توجهی صورت گرفته است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: چند دستگی که بواسطه برجام، کاهش قیمت دلار و انتخابات ایجاد شده موجب سردرگمی بازار شده است.

وی با بیان اینکه از نظر عملیاتی شرکت‌ها گزارش‌های خوبی ارائه کردند و فصل برگزاری مجامع است، گفت: به نظر نمی‌رسد برجام به زودی به سرانجام رسیده و در این دولت به جمع بندی خاصی برسد.

ثابت بیان کرد: پیش بینی‌ها شتاب زده و هیجان زده است، به نظر نمی‌رسد برجام خطری برای بازار سرمایه داشته باشد.

مدیرعامل کارگزاری بانک سپه خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت بازارگردان‌ها در سال گذشته در حال حاضر منابع آن‌ها به اتمام رسیده و باید نقدینگی آن‌ها تامین شود و به آرامی با ورود نقدینگی وضعیت خوب خواهد شد و جای نگرانی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: نگرانی‌هایی درباره دامنه نوسان نامتقارن وجود داشت که موجب عدم انگیزه خریدارن شده که با هماهنگی‌های بهتر، بازار می‌تواند با اُفت و خیز‌های ملایم‌تر روند بهتری داشته باشد.

کارشناس بازار سرمایه درباره کنترل هیجان منفی بازار تاکید کرد: در فضای عدم اطمینان محیطی این گونه تنش‌ها ایجاد می‌شود که باید بتوانیم زمان را مدیریت کنیم.

ثابت ادامه داد: در محدوده زمانی فعلی با چند فاکتور مانند انتخابات مواجه هستیم که غیر قابل پیش بینی است و مشخص نیست چه دولتی در آینده فعالیت خواهد کرد و چه رویکردی درباره با مسائل اقتصادی و سیاست خارجی خواهد داشت و همین مسئله به نوعی نا اطمینانی ایجاد می‌کند.

مدیرعامل کارگزاری بانک سپه افزود: همچنین برجام و اثراتی که می‌تواند روی ارز‌های خارجی داشته باشد نیز اثرگذار است.

وی با بیان اینکه باید دید سرمایه گذاری را اصلاح کنیم، بازار سرمایه کوتاه مدت نیست، گفت: بازار سرمایه‌ای که می‌تواند در بلندمدت بازدهی‌های خوبی داشته باشد نباید وابسته به رویکرد‌های کوتاه مدت باشد.

کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه عجله در سرمایه گذاری جایی ندارد تصریح کرد: افراد با مطالعه وارد بازار شوند و بدانند فعالیت در بازار سرمایه در بلندمدت همراه با موفقیت است.

ثابت تاکید کرد: سرمایه گذاران انتظاری که در سال ۹۹ از بازار داشتند را تعدیل کنند قطعا این انتظارات تحقق پیدا نخواهد کرد.


بیشتر بخوانید:

برجام "لولوی" بورس نیست/ گذشت زمان چاره بازار

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
به نظر شما این 2تن نقره ای که فسرب در انبار داره چقدر ارزش داره ؟؟؟سرب وروی موجود در انبارش چقدر میارزه ؟؟؟؟فروش سال 99 بالای 12 برابر سرمیاه اسمی شرکتش بوده ؟؟این سهم ارزشش چقدره؟؟؟؟
اقدس
Sweden
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
همتی باید برای انتخابات بازار را مثبت کند وگرنه مردم رای نمیدن موقعیت حساس است صف فروش ها را بانکها جمع کنند . روحانی خود را اصلاح کند . هم ریشش را هم رفتارش را
متضرر هشتاد درصدی ختوقا
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
میگه انتظار سال 99 نداشته باشیم سال 99 که 7 ماه ریزش 5 ماه صعود و باد کردن سهم دولتی بود الان انتظار داریم بعد 80% ضرر پولمونو ورداریم بریم خودتن با خودتو خرید فروش کنیین چون انتظار صعود نداریم خروج میزنیم دکتر
متضرر 90درصدی لپارس وساپا ورنا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸
هر روز بیشتر جیبمونو تو بورس میزنن.این مملکت تا .......نکنه درست نمیشه...بر .دزد و دزدان ...
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع "وبهمن"

مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در تاریخ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ برگزار شد.

"وسمحال" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان چهار محال و بختیاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "وامین" با هم دیدار کردند

شرکت سرمایه‌گذاری امين توان آفرين‎‌ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"شتوکا" آماده برگزاری مجمع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکارنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: